Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.

Něco málo o Tomášovi

Jmenuji si Tomáš Macas a můj život je veslování a sport obecně. Veslování se věnuji mnoho let a jsem mnohonásobný medailista mistrovství ČR (1989 až 2013), juniorský reprezentant, dvojnásobný vítěz světové regaty masters 2007 a 2012. Působil jsem jako hlavní trenér a vedoucí Oddílu veslování, který jsem s kolegy založil v rámci univerzitního klubu v Pardubicích. Jako předseda akademické komise pro veslování Českého veslařského svazu (ČVS) a předseda komise pro veslování České asociace univerzitního sportu (ČAUS) jsem spoluzakladatelem a současným ředitelem veslařské univerzitní ligy, která funguje od roku 2017 jejímž vrcholem je závod Univerzitní osmy Praha, na kterém zajišťuji sportovní část. Na UK pomáhám veslařům všech fakult v projektu UNIS i všem ostatním tak, aby mohli dobře trénovat, nebo mohli s veslováním teprve začít. Ze své pozice ČVS a ČAUS organizuji zakládání veslařských oddílů na českých univerzitách s cílem vytvoření nové platformy univerzitního veslování v ČR.

Na Katedře sportů v přírodě jsem členem oddělení vodních sportů a mám rád kurzovní výuku v oddělení turistiky a v oddělení lyžování. Po odborné stránce mě zajímá metodologie, kterou vyučuji pro Katedru kinantropologie a humanitních věd. Spolupracuji s reprezentačním veslařským týmem Tomáše Kacovského v oblasti vyhodnocování dat související s technickým nastavením konfigurace veslařské lodi, pohybem těžiště lodi, rychlosti a zrychlení atd. Jsem odborným konzultantem pro studenty Fakulty chemicko-technologické v Pardubicích při studiu a vývoji kompozitních materiálů ve sportu a jejich mechanickými vlastnostmi vzhledem k jejich navlhavosti a nasákavosti. V oblasti smluvního výzkumu se mi daří spolupráce s tuzemským výrobcem veslařských lodí při simulaci zátěžových testů inovovaných, nebo nových součástí veslařské lodi. Jsem licencovaným trenérem florbalu, basketbalu, volejbalu, veslování a instruktorem snowboardingu.

Ve školství působím od roku 2000 a pracoval jsem učitel Ma-Tv na základních a středních školách. Jako a asistent jsem vyučoval matematiku na pedagogické fakultě v Hradci králové a Ekonomicko-správní fakultě v Pardubicích, kde se mi podařilo zásadním způsobem ovlivnit vznik nové specializace Ekonomie regionálního sportu, které jsem byl garantem. Na neoborové Katedře tělesné výchovy na Univerzitě v Pardubicích jsem pracoval 12 let. Jako manažer jsem vedl, nebo byl spoluřešitelem evropských projektů OP VpK 2.2. vzdělávání pro konkurenceschopnost, investičních projektů pro výstavbu sportovních areálů, a to v celkovém rozsahu desítek milionů korun. Podařilo se mi získat pořadatelství a úspěšně zorganizovat České akademické hry 2016.

V současné době věnuji nejvíce energie vedení Katedry sportů v přírodě, kde působím jako vedoucí.

Konzultační hodiny

Konzultační hodiny naleznete zde

Online konzultace po předchozí e-mailové domluvě.

Vypsaná témata závěrečných prací

  • Seznam všech závěrečných prací, včetně vypsaných a nezadaných témat naleznete ve Studijním informačním systému: zde

Vyučované předmětyPublikace

  • Úplný seznam naší publikační činnosti naleznete v databázi Univerzity Karlovy: zde


Poslední změna: 25. květen 2021 10:03 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy

José Martího 269/31

162 52 - Praha 6 - Veleslavín

Česká republika


IČO: 00216208

DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4

Bankovní spojení: 0085332011/0100


Fakturační údaje


Telefon:

+420 220 171 111

nebo:

+420 220 172 000


Aktuální seznam zaměstnanců UK FTVS