Atletická přípravka


Aktuality k tréninku 2024/2025: - budeme postupně doplňovat


Přihlášky budou spuštěny od 25. 8. 2024!!! Přihlašování bude opět formou "zakoupení" místa v našem eshopu (odkaz bude zde).


Tréninky pro atletickou přípravku (mimo závodní skupinky) začínají pravděpodobně 23. 9. 2024 (případně od 30.9.).

Cena za pololetí 1x týdně 60minut - 2200,-Kč.


Trénink závodního družstva VSK začíná od 3. 9. 2024. Do závodních skupin -bude označeno VSK, prosíme zapisovat děti, které si budou chtít (alespoň 1x rok) zasoutěžit - není povinné. Tento závodní oddíl bude rozdělen vždy na dvě skupinky dle věku (mladší a starší žactvo).

Pro oddíl VSK je vyšší cena, s ohledem na delší tréninkovou jednotku, 1x týdně 90 minut - 2400,- (vhodnější pro závodní skupinku je trénink 2x týdně, není povinné).


SLEVY: Nabízíme sourozeneckou slevu. Budeme poskytovat slevový kupón, který zadáte při platbě. Před přihlášením do přípravky si nejdříve napište o slevový kupón/slevu, až poté si zaplaťte místo ve skupině.

Platby na celý rok již nejsou možné. Děkujeme za pochopení a těšíme se na další sportovní rok!!O přípravce:)


Cílem atletické přípravky je naučit děti pravidelnému a systematicky vedenému všestrannému pohybu. U nejmenších se zaměřujeme nejvíce na formu hry, abychom u nich docílili zejména radosti k sportu. Děti se učí základům běhání, skákání i házení pod odborným vedením studentů FTVS (kroužek, není sportovním oddílem)

Od kategorie mladšího žactva (závodní oddíl) se děti zaměřují již mnohem více na nácvik a trénink základních atletických disciplín. Mladí atleti mají možnost stát se členy závodního družstva VSK FTVS Praha, které se účastní většinou registrovaných týmových závodů pod hlavičkou ČAS.

Závodní družstvo vedou studenti s atletickou specializací. Naší snahou je naučit děti i závodit, ovšem bez důrazu na výsledek. Samotný trénink se od mladšího žactva již zaměřuje i více na rozvoj rychlosti, koordinace, pohyblivosti a rovněž vytrvalosti i síly. Atletika je skvělý základ pro všechny sporty, proto by každý sportovec měl nejlépe v mladším školním věku projít alespoň několikaletou atletickou přípravou.


Od dubna budeme trénovat na hřišti FTVS, pokud bude hezké počasí. Prosíme o pozornost ve výběru oblečení. Dávejte dětem raději několik slabších vrstev, které můžeme měnit v závislosti na počasí (než jednu teplou), vždy do batůžku větrovku, pokrývku hlavy a vhodnou sportovní obuv (v jarních měsících na ven i do tělocvičny).


Trénink závodní skupiny začíná 3. 9. 2024, ostatní skupinky začínají pravděpodobně 23. 9. 2024 (případně od 30. 9. 2024)


Přihlášky pro druhé pololetí (1. 2.- 21. 6. 2024) školního roku 2023/2024 jsou již spuštěny. Prosíme rodiče o včasnou platbu, vždy formou nové přihlášky na pololetí (ne platbou přímo na účet, pouze přes e-přihlášku). Děkujeme


Přihlášky a platby POUZE na eshopu FTVS:
Uvolnilo se nám několik míst ve skupinách pro nejmenší. Pokud máte zájem, ozvěte se na 777 993 122, horakova@ftvs.cuni.cz (09:00-18:00)


Pro nové zájemce informace na adrese   

nebo telefonní spojení - Monika Horáková +420 777 993 122 (v zájmu rychlé reakci prosíme o volání)


 • v době všech prázdnin (jarní pro Prahu 6) a státních svátků tréninky nejsou

 • v jarním a podzimním období dávejte dětem vhodné oblečení tělocvična/venkovní hřiště

 • vyhrazujeme si právo na vyloučení dětí z tréninku/přípravky z důvodu opakovaného nepřizpůsobivému chování a nedodržování daných pravidel bez náhrady

 • nábory do přípravky probíhají celoročně elektronicky, na základě přihlášky v eshopu, pro nové zájemce je třeba nutné kontaktovat nejdříve vedoucí kanceláře


 • pro nové děti - přihlášku na eshopu vyplňujte až po přijetí do přípravky (to proběhne na základě elektronické či telefonické komunikace), prosíme v emailech o uvádění telefonního čísla u jména (prosíme vždy)

 • první/druhá hodina u nejmenších dětí tréninku je  nezávazná „na zkoušku“ (nejdříve je třeba se domluvit s vedoucí kanceláře či přímo s trenérem), u ročníku 2020 je tato hodina nezbytná - nezapisujte se předem v v eshopu.


Prosíme všechny rodiče o omlouvání dětí přímo trenérům, to platí zejména u dlouhodobých absencí. Trenéři si vytváři s rodiči skupinu na whatsapp či jiných platformách pro rychlou komunikaci.

Dále prosíme všechny rodiče našich malých atletů o dodržování PŘÍSNÉHO ZÁKAZU POBYTU VŠECH OSOB NA HŘIŠTI UK FTVS, to platí na doprovod dětí i jejich mladší sourozence. Po celou dobu tréninků naší přípravky probíhá na hřišti i řádná výuka, zkoušení studentů UK FTVS.
Všeobecné informace


 • Naše atletická přípravka "Atletická ABCeda" je doplňkovou činností Katedry atletiky, sportů a pobytu v přírodě. Trenéři jednotlivých skupin přípravky jsou naši studenti sportovních oborů, kteří se specializují pedagogickým či trenérským směrem. Nejedná se o registrovaný sportovní oddíl, nespadá pod žádný sportovní svaz. Atletická ABCeda je zájmový/sporovní kroužek

 • Závodní skupiny z přípravky jsou již vedeny pod VSK (vysokoškolský sportovní klub). Jsou sportovním oddílem, vedeným pod ČAS.

 • Od září/října do konce října (začátku listopadu) trénujeme převážně venku na hřišti, V případě nepříznivého počasí v tělocvičnách (prosíme proto o vhodné oblečení i obuv pro obě možnosti tréninku - uvnitř/venku, lépe několik vrstev, pokrývku hlavy)

 • Trenéři si děti vyzvedávají před vchodem na fakultu, či dle domluvy s jednotlivými trenéry (u branky na hřiště). Prosíme o včasný příchod.


Rozpis skupin:


Skupiny/kontakty na trenéry na rok 2024/25 (změna vyhrazena) ZDE - včas dodáme (bude cca stejný jako minulý rok)


V roce 2024/25 přijímáme děti od ročníku 2019 - 2009 . Ročník 2020 až od února 2025, případně dle telefonické domluvy. Velmi důležitá je schopnost spolupráce s trenérem. Dítě musí být již zcela samostatné a schopné plnit pokyny trenéra.

Platbu umožňujeme formou dvou splátek (přihláška na půl roku a zvýhodněná přihláška na rok). Pokud dítě z přípravky chcete odhlásit před uplynutím školního roku, odpadá tím možnost vrácení platby. Odhlášení je třeba vždy písemné. Platba se bude vracet pouze po dohodě a z vážných důvodů (dlouhodobá nemoc apod.). V případě, že nevyužijete  v daný školní rok všechny tréninkové hodiny, se tímto tyto hodiny nevracejí zpět – nevzniká  nárok na vrácení platby.


Vyhrazujeme si právo na odvolání jednoho tréninku bez náhrady na jedno pololetí (náhlý zdravotní stav trenéra, neodkladné organizační záležitosti).


Dále si vyhrazujeme právo, v případě malého počtu dětí ve skupině tuto skupinu zrušit s nabídkou přestupu do jiné skupiny (případně vrátíme poměrnou částku). Minimální počet dětí pro skupinu je 8.Přihláška pro děti z naší přípravky, které si chtějí občas i zasoutěžit – ročník 2011, 2010, 2009, 2008. Naše přípravka úzce spolupracuje s Vysokoškolským klubem – VSK Praha - atletika UK FTVS, díky tomu se mohou naše děti účastnit na soutěžích. Stačí vyplnit přihlášku do VSK a zaslat na mou adresu horakova@ftvs.cuni.cz (nic dalšího již nehradíte, za naše děti z přípravky vše hradí VSK - atletika Dr. Jebavý Radim). Trénink "závoďáků" je v úterý a ve čtvrtek od 16:30/45 - do 18:00/15 dle rozvrhu.


Děti, které již navštěvují naší přípravku, mají přednostní právo na umístění.

Nábory do atletické přípravky probíhají celoročně - po telefonické domluvě (při dotazech a kontaktu uvádějte u svého jména vždy telefonní číslo)

Kontakt pro přihlášky dětí do atletické přípravky  (nábory, organizační záležitosti, přesuny ze skupiny, odhlášky apod.)

Monika Horáková

E-mail:

Tel: 777 993 122  (po – so, od 10 – 19)


Informace k platbám


 • Platby do přípravky i závodního oddílu VSK jsou vždy na 1/2 roku. Hradí se vždy přes eshop (až na vyjímky)

 • Pro nejmenší děti cca 2019 doporučujeme ukázkovou hodinu zdarma - vždy je potřeba telefonická domluva s pí Horákovou či s trenérem dané skupiny. V případě zkoušky u dětí r. 2020 je tato zkušební hodina nutná (až po této hodině, na základě domluvy s trenérem, je možné se přihlásit přes eshop)

 • Připomínám možnost čerpání příspěvku u své zdravotní pojišťovny - na atletickou přípravku!

Pokyny k platbě: POPLATKY SE HRADÍ, AŽ NA VYJÍMKY, POUZE PŘES E-SHOP


 • Platbu lze provádět mimo eshop jen po domluvě (platba na jednolivý měsíc, pozdější přihlášení apod.). ČÚ: 35-85332011/0100 Variabilní symbol: 301504 (poznámka jméno dítěte). Pro informaci volejte 777993122.

 • Pokud vyžadujete daňový doklad s datem narození dítěte (a nestačí vám potvrzení/danový doklad/faktura z eshopu), musíte si vyplnit žádost, kterou najdete na našich stránkách níže a zaslat ji na: (finanční účtárna)

 • Daňový doklad se vystavuje až po provedení platby.Nárok na vrácení poplatku


 • při odhlášení dítěte v průběhu roku se kurzovné nevrací.  Vyjímku tvoří odhlášení z důvodu dlouhodobé nemoci, případně z jiného vážného důvodu (vždy se jedná o individuální posouzení). Při odhlášení nevzniká nárok na vrácení poměrné částky neproběhlého tréninku/tréninků.


Žádost o vystavení daňového dokladu

 • tuto vyplněnou žádost posílejte až po zaplacení příslušné částky přes eshop

 • žádost posílejte přímo na: (finanční účtárna Veronika Klecová)


Žádost zde


Přihláška do sportovního oddílu VSK (toto není přihláška do Atletické přípravky) zde.


Vedení atletické přípravky (součást katedry):


Přípravka je doplňkovou činností Katedry atletiky, sportů a pobytu v přírodě.


Vedoucí katedry, pod kterou je atletická přípravka vedena: PhDr. Radim Jebavý, Ph.D.


- vedoucí kanceláře (nábory, přesuny, trenéři) Monika Horáková - Tel.: 777 993 122

kontaktní email:


- vedoucí závodního oddílu (součást VSK): Dr. Radim Jebavý VSK 728160687

kontaktní email: , Tel.: 728160687


- PaedDr. Jana Kolčiterová, šéftrenér

kontaktní email:


S pozdravem

Atletická přípravka a VSK FTVS :)Poslední změna: 9. červenec 2024 13:28 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: