10. července 2024

XVII. Všesokolský slet se stopou FTVS

Na začátku prázdnin proběhl v Praze XVII. Všesokolský slet, který byl oslavou pohybu, sportu a v neposlední řadě celoživotního zdravého životního stylu. Nepřekvapí proto asi, že mezi Sokoly je možné najít velké množství bývalých i současných pedagogů, studentů a absolventů FTVS, a to nejenom jakožto řadových členů, ale také jako autorů a spolutvůrců pohybových skladeb a hromadných vystoupení.

Například doc. PhDr. Viléma Novotná, z Katedry gymnastiky a úpolových sportů, je dlouholetou autorkou hromadných pohybových skladeb pro ČASPV (Česká asociace Sportu pro všechny) a uznávanou odbornicí na hromadné pohybové skladby u nás i v zahraničí, což opakovaně potvrzuje při prezentaci své tvorby na světových Gymnaestrádách. Jedna z jejích skladeb, kterou složila společně s Ivetou Holou a Jaroslavem Sauerem s názvem „Summer stories“ pro World Gymnaestradu 2023, byla uvedena také na letošním sletu.

V rámci Všesokolského sletu vystoupila Viléma Novotná také se seniorskou skladbou na malých pódiích na Náměstí Míru a na Staroměstském náměstí, a zazářila na pódiu Staroměstského náměstí s workshopem pro veřejnost s netradičním náčiním „Sítě.“ Ty se rovněž objevují v jejím dalším projektu hromadné pohybové skladby.

Režisérem celého Sokol Gala byl náš absolvent Daniel Komarov, který začínal se skoky na trampolíně po vedením trenéra Petra Dufka, který je rovněž absolventem FTVS UK, bývalým dlouholetým reprezentantem, následně trenérem v TJ SOKOL Kampa a v současnosti reprezentačním trenérem. Daniel Komarov se ještě v průběhu studií zapojil společně s dalšími tehdejšími studenty FTVS do studentského step aerobikového mužského týmu a zakrátko patřil k české aerobikové špičce. Po absolvování fakulty se vydal cestou pohybového divadla a cirkusu a získal angažmá v divadle LA PUTIKA, kde působí dodnes.

Za zmínku stojí také pasáž Rock and Roll ze Sokol Gala, kde tančili svěřenci Kateřiny Kolbové z Katedry gymnastiky a úpolových sportů, která na FTVS vede oddíl VSK Rock and Roll – Kolb Dance.

Více o XVII. Všesokolském sletu najdete zde.

Foto: www.slet2024.cz