1. prosince 2022

Nejrychlejší série 1000 leh-sedů! Rekord byl pokořen na atletickém ovále FTVS UK

Ve čtvrtek, 24. listopadu, pan děkan Miroslav Petr spolu s paní proděkankou Lenkou Henebergovou předávali certifikát o vytvoření českého rekordu Nejrychlejší série 1000 leh-sedů! Tento rekord byl pokořen Kostiantynem Mukhomodieievem během charitativního běhu Hřeje mě pohyb ve sportovním areálu Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Kostiantyn se 27. září 2022 při příležitosti akce Hřeje mě pohyb rozhodl usilovat o překonání českého rekordu 2536 leh-sedů za hodinu. Za hlasité podpory studentů FTVS UK Kostiantyn zvládl udělat neuvěřitelných 2 476 leh-sedů za hodinu. Ač to byl obdivuhodný výkon, na pokoření českého rekordu to bohužel nestačilo. Průběžné záznamy Kostiantynova výkonu však ukázaly, že se mu podařilo pokořit rekord jiný. Zvládl 1000 leh-sedů za nejkratší čas! Přesněji zvládl to za pouhých 23:32,51 minut! Cviky prováděl bez fixace dolních končetin, ruce měl spojené za hlavou a při každém cviku se alespoň jeden loket dotkl kolene anebo dosáhl úrovně kolen. Výkon byl do České databanky rekordů zaevidován dne 27. září 2022 ve sportovním areálu Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.