23. srpna 2016

Karel IV. opět přijíždí do Prahy. Univerzita Karlova a hlavní město Praha spolupořádají rekonstrukci královské korunovace.

Praha, 22. srpna 2016 – Univerzita Karlova a Hlavní město Praha uspořádají o víkendu 3. – 4. září 2016 Korunovační slavnosti. Veřejnost se může těšit na jedinečné historické vystoupení věrně rekonstruující obřady královské korunovace. Akce se koná u příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV. Lucemburského, krále Zemí koruny České a císaře Svaté říše Římské.

Korunovační slavnosti jsou završením celoročních oslav 700. výročí narození Karla IV. na Univerzitě Karlově a jsou pořádány ve spolupráci s Hlavním městem Prahou a s Arcibiskupstvím pražským i s řadou dalších veřejných institucí a partnerů.