10. března 2017

Seminář: Publico ergo sum aneb Od závěrečné práce v oblasti aplikovaných pohybových aktivit k publikaci

Kdy: čtvrtek 30. 3. 2017

Kde: U 2 – 9,00

Seminář je určený především studentům oboru ATVS OSP a studentům jiných oborů, kteří píší své práce na katedře ZTV/TVL.

Přijďte spolu s námi hledat odpovědi na otázky:

Jak si hledat téma závěrečné práce v oblasti aplikovaných pohybových aktivit tak, aby bylo zajímavé, aktuální a přínosné pro praxi? Jak se zapojit do výzkumných témat katedry?

Jak si položit základní vědecké otázky/hypotézy předcházející výzkumu?

Jaké jsou základní typy výzkumu použitelné ve zdravotní tělesné výchově a pohybových aktivitách pro jedince se specifickými potřebami?

Kdy a jak si mám podávat žádost o souhlas etické komise s mým výzkumem?

Kde najdu informace o povinných náležitostech práce?

Co má obsahovat která část práce? Jak vyhledávat informace v odborné literatuře a jak je ve své práci citovat?

Jak probíhá obhajoba?

Jak publikovat výsledky své práce?

Na semináři budou připraveny krátké prezentace doktorandů a členů katedry. Další otázky bude možné zodpovědět v diskuzi. Pokuste se na seminář připravit: ujasněte si svůj projekt, zformulujte si otázky.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Doktorandi katedry ZTV – TVL

PhDr. Jitka Vařeková, Ph.D.

organizace semináře

MUDr. Simona Majorová

za etickou komisi UK FTVS

PhDr. Klára Daďová, Ph.D.

vedoucí katedry ZTV a TVL