8. března 2020

Univerzitní hokejisté se probojovali do semifinále EUHL

Univerzitní hokejový tým UK Praha se v letošní sezóně Evropské univerzitní hokejové ligy EUHL probojoval až do semifinále. To mělo začít ve čtvrtek 12. března, kvůli šíření koronaviru však vedení EUHL všechny zápasy play off pozastavilo.

Na konci února vyrazili hokejisté Univerzity Karlovy na závěrečný turnaj EUHL do 1200 kilometrů vzdáleného rumunského města Csíkszereda. „Strávili jsme v autobuse celkem 18 hodin,“ vzpomínal na strastiplnou cestu manažer a vedoucí týmu Ing. Miloš Fiala z FTVS UK. Spolu s ním a realizačním týmem cestovalo pouze třináct hráčů a jeden brankář.

I s těmito omezenými možnostmi oproti soupeřům předvedli na turnaji solidní výkony. Po vítězném vstupu nad domácím týmem Sapientia U23 (3:2) sice vysoko prohráli s Trenčínem (2:7), ale po závěrečné výhře nad Nitrou (4:3) vybojovali celkově druhé místo v divizi a tím i přímý postup do semifinále play off soutěže. Martin Slánský byl navíc vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje.

Vrchol sezóny měl pro univerzitní tým odstartovat ve čtvrtek, kdy měli na domácím ledě ve Slaném přivítat tým Gladiators Trenčín, který ve čtvrtfinále vyřadil ve dvou zápasech rumunský Sapientia U23 s celkovým skóre 13:0. S posledním finalistou soutěže v letošní sezóně Pražané jednou vyhráli (v Trenčíně 5:2) a jednou prohráli (na turnaji v Rumunsku 2:7), z předchozích ročníků pak převažuje pozitivní bilance pro UK.

„Pochopitelně, že bychom chtěli vyhrát, ale máme z Trenčína i obavy. Už v loňském ročníku byli dobří a dostali se až do finále, navíc přibrali několik kvalitních hráčů,“ uvědomuje si Fiala. Zápasy se však nakonec podle plánu neuskuteční vzhledem k šíření koronaviru a vydanému opatření vlády.

TEXT: Jiří Novák

FOTO: Jitka Holubová