6. června 2024

FTVS byla opět na Veletrhu vědy

Ve čtvrtek 30.5. se opět otevřely brány letňanského výstaviště, kde se až do soboty 1.6. konal tradiční Veletrh vědy, největší populárně naučná akce v České republice, kterou již devátým rokem pořádala Akademie věd ČR.

Univerzita Karlova se letos znovu představila v celouniverzitní zóně a nechyběla ani Fakulta tělesné výchovy a sportu, která se zúčastnila po boku kolegů z Matematicko-fyzikální fakulty, Přírodovědecké fakulty, Farmaceutické fakulty, Filozofické fakulty, Fakulty sociálních věd, Pedagogické fakulty a Fakulty humanitních studií. Malí i velcí návštěvníci si na stánku Univerzity Karlovy mohli vyzkoušet fyzikální pokusy s tekutým dusíkem, podívat se zblízka na léčivé rostliny, otestovat své znalosti v oblasti humanitních věd nebo se naučit zacházet s pipetou. V zóně FTVS naopak mohli změřit své fyzické síly a zdatnost prostřednictvím testů a her.

Více fotek z akce si můžete prohlédnout zde.