2. července 2024

Stříbrná medaile Univerzity Karlovy pro Evu Adamczykovou

U příležitosti Zahradní slavnosti, pořádané dne 24. června 2024 pod záštitou Senátu České republiky v prostorách Valdštejnské zahrady, byly uděleny pamětní medaile a poděkování za studentské aktivity.

Stříbrnou medaili Univerzity Karlovy převzala snowboardistka, několikanásobná olympijská vítězka ve snowboardcrosu a absolventka FTVS UK Eva Adamczyková z rukou rektorky Mileny Králíčkové, která jí při této příležitosti poděkovala za inspiraci, kterou představuje pro mladé lidi: „Díky, že dokážete předávat radost pramenící z pohybu a zdravého životního stylu a že skvěle reprezentujete a propagujete dobré jméno Univerzity Karlovy.“

Eva se zase svěřila se svými pocity a zavzpomínala na svá studia na fakultě: „Mé bakalářské studium bylo sice trošku delší, měla jsem prostě na svahu poměrně dost práce. Přesto jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla studovat na FTVS. Moc si vážím přístupu vedení fakulty, že mi vycházelo vstříc a umožnilo mi získat kvalitní vzdělání. Děkuju vám!“

V současné době Eva z důvodu těhotenství přerušila svou sportovní kariéru. V nové životní etapě jí přejeme hodně štěstí a spokojenosti. Zároveň se těšíme na její budoucí návrat na svah.