28. března 2023

Poslední šance! Přihlas se na mezinárodní letní školu

Začněte s interdisciplinárním výzkumem v nejlepší výzkumné instituci pro sportovní vědu v Německu. Přihlaste se na mezinárodní letní školu, která proběhne v období 20. - 26. 8. 2023 na německé sportovní univerzitě v Kolíně nad Rýnem. Pozor - uzávěrka přihlášek a žádostí o stipendia je už 31. března 2023.

Cílem je edukovat mladé výzkumníky v metodách sportovních věd a inspirovat interdisciplinární přístupy. Poskytnout jim impuls, aby rozvíjeli své vlastní interdisciplinární výzkumné otázky, projekty a spolupráce jako sportovní vědci i za hranicemi svých oborů. Interdisciplinarita je klíčem k pokroku a inovacím ve vědě. Přístupy, které překračují úzké hranice oborů, a široká škála vědeckých metod otevírají nové obzory pro výzkum.

Srdcem letní školy budou přednášky a hloubkové workshopy s vědci GSU. Odborníci ze širokého spektra sportovních věd – od tréninkových studií po sportovní lékařství, od psychologie po sportovní management, od historie sportu po pohybovou kulturu – vás seznámí s nejnovějšími interdisciplinárními přístupy a výzkumnými diskurzy. V malých pracovních skupinách můžete prohloubit, co jste se naučili a to například prostřednictvím praktické aplikace specifických metod sportovní vědy k zodpovězení interdisciplinárních výzkumných otázek. Letní školu doplní kulturní a sportovní společenský program, výlety i prohlídka města.

Akce je zaměřena na magisterské studenty, doktorandy a postdoktorandské výzkumné pracovníky v rané fázi kariéry.

Co vám pobyt přinese?

• Budete mít přístup k přednáškám zkušených vědců z různých disciplín sportovní vědy.

• Získáte kompaktní znalosti o výzkumných metodách pro interdisciplinární přístupy probíhající v rámci sportovní vědy.

• Poskytne se vám mnohostranný obrázek o interdisciplinárním charakteru sportovní vědy díky široké škále témat z různých oborů.

Jaké jsou cíle praktických workshopů?

• Prohloubení teoretických základů z přednášek a uplatnění znalostí v praktických školeních a workshopech.

• Využívání řady vynikajících laboratoří a školicích míst GSU a naplnění šance výzkumné metody tím, že se naučíte, jak ji používat.

• Diskuze o přínosech, limitech a potenciálu různých interdisciplinárních přístupů ve sportovní vědě s dalšími kolegy a zkušenými výzkumníky.

Důležitá fakta, která se dozvíte v rámci setkání o PhD a výzkumu na GSU?

• Poznáte rozmanité možnosti vědecké spolupráce, které GSU nabízí výzkumníkům z Německa i ze zahraničí.

• Rozšíříte si síť s potenciálními partnery z GSU s ohledem na společné výzkumné projekty a publikace.

• Získáte komplexní informace o možných způsobech nástupu do doktorského studia na GSU.

Jaké jsou možnosti stipendia?

Některá stipendia pro účast na této mezinárodní letní škole budou k schválena. Po splnění podmínek zašlete žádost o udělení stipendia na adresu

• Registrační formulář a podepsané prohlášení o zpracování dat.

• Životopis, který by měl obsahovat informace o vašem studiu a vaše výzkumné a případně akademické pracovní zkušenosti.

• Motivačního dopis s uvedením vaší vědecké argumentace pro účast na letní škole se zaměřením na to, proč si myslíte, že interdisciplinární přístupy hrají důležitou roli ve vašem současném a/nebo budoucím výzkumu.

Uzávěrka přihlášek a žádostí o stipendia je 31. března 2023.

Zjistěte více o programu a zaregistrujte se na webu.

INFORMAČNÍ LETÁK KE STAŽENÍ