20. listopadu 2023

Naše studentka získala prestižní Hlávkovu cenu

Cena Josefa Hlávky je každoročně udělována Hlávkovou nadací talentovaným studentům a studentkám vysokých škol, kteří ve svém oboru dosáhli výjimečných výsledků a prokázali nadstandardní schopnosti.

Kandidáty navrhují rektoři pražských vysokých škol a slavnostní předání ceny spojené mimo jiné s finanční odměnou probíhá na Hlávkově zámku v Lužanech.

Letošní předávání proběhlo 16. 11., předvečer 17. listopadu – Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva. Událost začala poctou Josefu Hlávkovi u jeho hrobky v Přešticích. Následně se všichni hosté přesunuli do prostor zámku v Lužanech, kde proběhlo slavnostní předávání ocenění. Cenu Josefa Hlávky převzalo 54 studentů a studentek z různých oborů. Patnáct z nich představovali reprezentanti Univerzity Karlovy a mezi nimi byla i absolventka a současná studentka doktorského studijního programu Fakulty tělesné výchovy a sportu Andrea Duchoňová.

"Jsem samozřejmě velmi vděčná, jak Univerzitě Karlově, která mě nominovala, tak Nadaci Josefa, Marie a Zdenky Hlávkových, jež mě vybrala mezi oceněné. A to nejen za samotné ocenění, ale také za krásný večer ve společnosti těch nejlepších českých vědců. Je to velká motivace do dalších let. Děkuji," řekla Andrea k slavnostnímu předání ceny. Andree gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Další informace ke slavnostnímu předávání si můžete přečíst zde.