10. května 2024

Lenka Henebergová byla členkou olympijské štafety

Tisíce lidí si během jedenácti týdnů předá olympijskou pochodeň, než bude slavnostně zapálen oheň při zahájení letních olympijských her v Paříži. A mezi vyvolenými je i proděkanka naší fakulty a členka kolegia rektorky Univerzity Karlovy Lenka Henebergová, která se zúčastnila úseku v Marseille.

„Především chci poděkovat za podporu a nominaci do olympijské štafety Francouzskému Institutu a velvyslanectví Francie v Praze. Jsem za tuto příležitost velmi vděčná a reprezentovat Univerzitu Karlovu a Fakultu tělesné výchovy a sportu vnímám jako velkou poctu. Jsem ráda, že mohu s dalšími kolegy z Evropské unie sdílet naše společné hodnoty – jednotu v rozmanitosti, internacionalizaci, spolupráci, vzdělávání, solidaritu, demokracii, přístup k inkluzi a smysl pro fair play,“ prohlásila Lenka Henebergová.

Přečtěte si celou aktualitu od Jiřího Nováka na webu Univerzity Karlovy.

Také si můžete přečíst reportáž ižurnálu a poslechnout rozhovor Lenky s Martinem Baluchou.

Detaily o cestě olympijského ohně z Řecka do Marseille včetně komentáře Františka Koláře se dozvíte také na webu České televize.