19. července 2024

Univerzita Karlova uzavřela memorandum o spolupráci v oblasti Ajurvédy a Jógy

Ve středu 17.7. došlo k podpisu Memoranda o porozumění a spolupráci mezi Národním institutem Ajurvédy, Morarji Desai Národním institutem Jógy a Univerzitou Karlovou. Memorandum nastavující dlouhodobou spolupráci v oblasti propagace, vzdělávání a výzkumu týkající se jógy a Ajurvédy, podepsali rektorka UK Milena Králíčková a Jeho Excelence indický velvyslanec Raveesh Kumar.

Spolupracující strany si přejí posílit a dále rozvíjet aktivity při studiu tradičních systémů ájurvédy a jógy. Organizace se zavázaly ke společné práci na výzkumu v těchto oblastech, včetně navrhování a provádění vědeckých studií a šíření výsledků po jejich dokončení.

Fakulta tělesné výchovy a sportu se podílela na přípravě tohoto Memoranda více než rok a je nám velkou ctí, že jsme první univerzitou ve střední Evropě, která navázala spolupráci s těmito prestižními indickými institucemi.

Více k tématu si můžete přečíst zde.