3. března 2023

Taiwan Scholarship 2023

Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář (Taipei Economic and Cultural Office) v Praze informuje o nabídce dvou typů stipendií ke studiu na Tchaj-wanu, tj. Taiwan Scholarship Program a Huayu Enrichment Scholarship Program.

TAIWAN SCHOLARSHIP PROGRAM

Stipendia tchajwanského ministerstva školství pro “pregraduální“ (bakalářské) i “postgraduální“ (magisterské nebo doktorské) studium (preferováno je ale postgraduální studium).

Délka poskytovaného stipendia:

bakalářské studium

max. 4 roky

magisterské studium

max. 2 roky

doktorské studium

max. 4 roky

jazykový kurz mandarínské čínštiny

max. 1 rok

Stipendium se uděluje na akademický rok, který začíná 1. září a končí 31. srpna, mezitím je možné žádat o prodloužení výplaty stipendia o další rok.

Výše stipendia:

• bakalářské studium a jazykový kurz čínštiny

15 000 tchajwanských dolarů (přibližně 500 USD) měsíčně

• magisterské nebo doktorské studium

20 000 tchajwanských dolarů (přibližně 655 USD) měsíčně

Za studenty bude také uhrazeno školné (případně i některé další poplatky související se studiem) až do maximální výše 40 000 tchajwanských dolarů za semestr.

Podmínkami přijetí jsou požadovaná příslušná úroveň vzdělání, výborné studijní výsledky, české státní občanství a velmi dobrá znalost jazyka, v němž bude studium probíhat, tj. buď čínštiny nebo angličtiny. Studium nemusí nutně probíhat v čínštině, lze se hlásit i dostudijních programů vedených v angličtině.

Počet nabízených stipendií není specifikován, nejsou stanovena žádná omezení, pokud jde o studovaný obor.

Podrobné informace, formulář přihlášky a pokyny pro podání žádostí jsou k dispozici zde.

HUAYU ENRICHMENT SCHOLARSHIP PROGRAM

Stipendia na jednoroční, devítiměsíční, šestiměsíční nebo tříměsíční jazykový kurz (mandarínské) čínštiny.

Délka poskytovaného stipendia:

Stipendium se poskytuje na dobu 12 měsíců, případně pouze na 3, 6, nebo 9

měsíců, přičemž studijní pobyt musí proběhnout v časovém rozmezí mezi 1. zářím a 30. červnem.

Výše stipendia:

25 000 tchajwanských dolarů (přibližně 826 USD) měsíčně

Podmínkou přijetí jsou alespoň středoškolské vzdělání a výborné studijní výsledky, dolní věková hranice je 18 let.

Žádosti se podávají na Tchajpejskou hospodářskou a kulturní kancelář v Praze, a to nejpozději do 31. března 2023. Ti uchazeči, jimž bude stipendium uděleno, pak musí nejpozději do 30. června doručit Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláři v Praze fotokopii akceptačního dopisu z příslušné tchajwanské vysoké školy nebo střediska jazykové přípravy.

Kontakt a bližší informace:

Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář

Evropská 33c

email: tecoassist@gmail.com,tecoprag@gmail.com