20. června 2024

Vojenská tělovýchova slavila

Vojenský obor na Fakultě tělesné výchovy a sportu oslavil ve středu 19. 6. 2024 70 let od své existence. Obor začal působit na tehdejším Institutu tělesné výchovy a sportu v roce 1954, tedy přesně první rok po založení. Na Katedře vojenské tělovýchovy se připravují instruktoři tělesné výchovy v ozbrojených silách.

Dopolední část oslav se uskutečnila ve velké aule Karolina za účasti náčelníka Generálního štábu Armády České republiky Karla Řehky a dalších významných hostů a absolventů oboru. Projev přednesl také děkan fakulty Miroslav Petr a v rámci slavnostního zasedání se s přítomnými rozloučil dlouhodobý vedoucí Katedry vojenské tělovýchovy Lubomír Přívětivý.

Odpolední část oslav proběhla v prostorách kampusu na pražském Veleslavíně, kde studenti vojenského oboru předvedli ukázky sebeobrany, boje zblízka a také ukázali vybavení, se kterým v rámci studií pracují. Následně proběhla ukázka záchrany z vrtulníku a seskok parašutistů.