9. října 2024

Fakultní Green Hub nabídne odpočinek i inspiraci k udržitelnosti

V prvním říjnovém týdnu byl na fakultě slavnostně otevřen a předán do užívání nový relaxační koutek s názvem Green Hub, který je určen především studentům jako místo k odpočinku v přestávkách mezi výukou. Green Hub, umístěný ve 3. patře hlavní budovy, je ale otevřený všem, včetně návštěvníků fakulty, a jeho cílem je nabídnout nejenom příjemné zázemí, ale také fungovat jako zdroj informací týkajících se udržitelnosti, podpory duševního zdraví a well-beingu obecně.

Středobodem Green Hubu je zelená stěna ze samozavlažovacích truhlíků osázených rostlinami různorodých tvarů, barev a velikostí, která okamžitě přitáhne pozornost každého, kdo vejde do prostoru nad schodištěm ve 3. patře. Živou stěnu doplňují rostliny rozmístěné v květináčích po obvodu zeleného koberce vymezujícím relaxační zónu.

Studenti i návštěvníci mohou relaxovat na sedacích vacích, hladkých špalících evokujících pařezy či rovnou na zeleném koberci. Na stěně proti odpočinkové zóně je možné najít inspiraci z udržitelnosti i duševního zdraví v podobě kartiček a letáčků, které připravili jak studenti, tak iniciativa na podporu duševního zdraví Nevypusť duši.

Green Hub vznikl díky iniciativě našich studentů podpořených týmem udržitelného rozvoje FTVS UK a grantem Univerzity Karlovy na podporu udržitelnosti.