26. dubna 2022

V pondělí  25. 4. 2022 proběhla v malé aule Univerzity Karlovy informativní schůzka pro ředitele fakultních škol pod názvem Mezinárodní online spolupráce aneb eTwinning COFFEE.

Akce byla organizována FTVS ve spolupráci s dalšími fakultami Univerzity Karlovy a  Domem zahraniční spolupráce, který v České republice administruje programy Erasmus+ a aktivitu eTwinning.

Cílem setkání bylo  informovat ředitele fakultních škol o možnostech mezinárodní spolupráce a využívání digitálních technologií. Akce se účastnilo více než 20 ředitelů.

Pozváni byli také studenti FTVS. Možnosti zapojit aktivně žáky a studenty a využívat mezinárodní digitální platformu pro spolupráci účastníky nadchla.

Velkou výhodu viděli také v tom, že projektové aktivity je možné zahájit okamžitě a stávají se přirozenou součástí výuky.

Jedná se o ideální formát mezinárodní spolupráce, který není administrativně zatěžující a nenutí učitele pracovat nad rámec výuky.