30. ledna 2023

PARKOUR: Zapiš si nový volitelňák

Máme pro tebe novinku! Nabídka volitelných předmětů má přírůstek, a tak si v jarním semestru můžeš zapsat nový předmět PARKOUR (v SISu hledej pod kódem PGYM163).

Parkour je v současné době velmi žádaný sport, ve kterém se jedinci učí překonávat překážky všemožným způsobem, a to ať už co nejefektivněji, nejrychleji, anebo třeba s co největším stylem za pomoci salt. A právě proto věříme, že se stane jedním z oblíbených volitelných předmětů na naší fakultě.

Studenti po absolvování předmětu budou schopni předvést technicky správně základní prvky parkouru:

• přeskoky: speed-step vault, speed vault, two-hander vault, turn vault, lazy vault, monkey vault, kong vault, dash vault, reverse vault, no-contact

• výlezy: wall-climb, pop-up, climb-up

• kotouly: parakotoul vpřed, vzad, barell-roll

• otočky: palm-spin, wall-spin

• pohyb po překážce: balance, cat-walk

Absolventi dále budou schopni poskytnout dopomoc a naučí se aplikovat metodickou řadu k dosažení všech základních technik. V případě dalšího zájmu je možné se ucházet o parkourovou licenci trenéra 3. třídy, na kterou předmět v oblasti dovedností připravuje.

Předmět vyučuje bývalý student, nynější pedagog FTVS UK a reprezentant Českého parkourového týmu Jaroslav Chum. Ten se parkouru věnuje již 14 let a jeho zkušenosti ho dovedly k mnoha úspěchům - např. k 1. místu na Světovém poháru v Montpellièr ve Francii, 5. místu na Mistrovství světa v Japonsku a spoustě dalších!

Předmět bude vyučován v letním semestru, každý čtvrtek od 9:15. Společně se získanými znalostmi a dovednostmi získáte také 3 kredity. Tak neváhejte a zapište si předmět pod kódem PGYM163 v SISu!