2. února 2023

3 důvody proč vyplnit anketu k hodnocení studia

Zkouškové období se chýlí ke konci a stejně tak se krátí i čas k vyplnění ankety hodnocení kvality výuky zimního semestru 2022/2023. Děkujeme všem, kteří nám již své hodnocení sdělili. A pro ty ostatní, kteří se k anketě ještě nedostali, máme hned tři důvody proč to dále neodkládat!

1. Vyjádříte svůj názor anonymně

Anketa je zcela anonymní, takže příspěvek nikdo nespojí s vaší osobou. Vyučující a vedoucí kateder navíc vidí výsledky ankety až po ukončení celého zkouškového období.

2. Upozorníte na nedostatky

Díky zachování anonymity se nemusíte bát vyjádřit nespokojenost a upozornit na vámi vnímané nedostatky či využít prostor k napsaní doporučení pro zlepšení kvality výuky. Výsledky budou tak cennou zpětnou vazbou, díky které lze nedostatky ve výuce řešit.

3. I pochvala se počítá

Přesně tak, anketa k hodnocení kvality výuky je také skvělým způsobem, jak pochválit náplň předmětu či přístup vyučujícího. Dejte vědět, co se vám na výuce líbilo, co vás bavilo či co vás příjemně překvapilo. Díky zpětné vazbě – ať už pozitivní nebo negativní – budeme vědět na čem jsme a nemusíme si nic domýšlet.

Pomozte nám zlepšovat kvalitu výuky a celého studia na FTVS UK a vyplňte anketu v SISu! Anketa bude ukončena 17. února 2023.

Pozvánka na závěr

Studenti Mezinárodního studentského týmu si pro vás připravili neformální setkání, které proběhne 7. února od 13:00 do 16:00 ve Student Pointu. Nachystali si různé aktivity s cílem objasnit důležitost hodnocení či napomoct k ujasnění myšlenek a názoru. Přítomen bude i člen kolegia děkana Daniel Opelík, který vysvětlí, jak se s daty dále pracuje.

Součástí bude také možnost neformálního hodnocení prostředí fakulty formou tichého hlasování nebo tematické analýzy. Zaměříte se na témata, která budete moci svým vlastním názorem zhodnotit a navrhnout řešení ke zlepšení. I vy tak můžete značnou mírou přispět ke zvelebování prostředí fakulty.