2. března 2023

Memorandum s Antidopingovým výborem ČR podepsáno

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Antidopingový výbor ČR podepsaly ve středu 1. 3. 2023 memorandum o spolupráci, které má za cíl posílit boj proti zneužívání dopingových látek ve sportu.

Děkan FTVS Miroslav Petr a ředitel ADV ČR Martin Čížek

Podpis memoranda se uskutečnil v prostorách fakulty za účasti děkana Miroslava Petra a ředitele ADV ČR Martina Čížka. Memorandum představuje dohodu o spolupráci v oblasti vzdělávání, výzkumu a prevence zneužívání dopingových látek ve sportu.

FTVS se podpisem memoranda zavazuje poskytnout odbornou a vědeckou podporu Antidopingovému výboru ČR, zejména v oblasti vzdělávání trenérů, sportovců a dalších zainteresovaných stran. Fakulta bude také spolupracovat na výzkumných projektech zaměřených na identifikaci a prevenci dopingu.

ADV ČR se zavazuje poskytnout FTVS přístup k datům a informacím týkajících se samotného testování dopingových látek pro výzkumné účely a spolupracovat na vzdělávání k problematice zneužívání dopingu.

„Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Antidopingovým výborem ČR na boji proti dopingu. Toto memorandum posiluje naši spolupráci a umožní nám dosáhnout společných cílů v oblasti prevence a vzdělávání. Věříme, že naše spolupráce přinese pozitivní výsledky a pomůže uchránit čistý sport,“ uvedl děkan Fakulty tělesné výchovy a sportu Miroslav Petr.