10. března 2023

Rekordní počet přihlášených

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy zaznamenala rekordní počet přihlášek ke studiu pro nadcházející akademický rok. Celkem bylo podáno 3355 přihlášek, což je nejvyšší počet za posledních několik let. Děkujeme všem uchazečům za to, že si vybrali právě naši fakultu a přejeme jim hodně štěstí při přijímacích a talentových zkouškách.

„Jsme velmi potěšeni tímto zájmem o naši fakultu. Je to důkazem toho, že široká nabídka našich studijních programů je pro studenty atraktivní a potvrzuje naši pozici odborníků v oblasti tělesné výchovy, sportu a zdraví,“ komentuje počet podaných přihlášek děkan fakulty Miroslav Petr.

Fakulta tělesné výchovy a sportu vznikla v roce 1953 jako samostatná instituce s  názvem Institut tělesné výchovy a sportu. V  roce 1959 se tento institut stal součástí Univerzity Karlovy a od roku 1965 je samostatnou fakultou. Studijní programy a návazné vzdělávací aktivity jsou určeny pro ty, kteří se uplatňují ve školství, tělovýchově, sportu, sportovním managementu, rekreaci, rehabilitační praxi a dalších oblastech.

„Rekordní počet přihlášek ke studiu pro nadcházející akademický rok nám jasně ukazuje, že pohyb a sport přitahují mnoho nadějných uchazečů. Snažíme se, aby naše studijní programy poskytovaly studentům vynikající vzdělání a připravili je na úspěšnou kariéru v této oblasti,“ dodává proděkan pro studijní záležitosti Vladimír Hojka.

Fakulta si letošní rok připomíná výročí svého vzniku prostřednictvím motta „70 let v  pohybu“. Na podzim se chystá několik zajímavých akcí určených jak pro studenty, zaměstnance a absolventy, ale také pro nejširší veřejnost.