15. dubna 2024

Jarní Hřeje mě pohyb úspěšně za námi

Máme za sebou další Hřeje mě pohyb - tentokrát jsme spojili pohyb a solidaritu a během či chůzí jsme vyjádřili podporu Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Všichni společně jsme překonali 1929 kilometrů.

V úterý 9. dubna se na atletickém oválu Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy uskutečnilo páté pokračování (koná se na jaře a na podzim) charitativní akce „Hřeje mě pohyb“. Tento rok akce zdůraznila solidaritu a podporu mezi studenty a fakultami po tragických událostech z konce minulého roku. Akce, kterou letos pořádali studenti pro studenty, zdolala vzdálenost 1929 kilometrů. Tato vzdálenost symbolizuje rok přesídlení Filozofické fakulty na Náměstí Jana Palacha a zároveň počet kilometrů, které dělí Prahu od Atén, kolébky filozofie. Akci zahájili olympijský vítěz z Londýna 2012 v moderním pětiboji David Svoboda, předseda Cesty za snem Heřman Volf, proděkanka FTVS Lenka Henebergová, proděkan FTVS Aleš Vlk a jednatel V&M Agency Jan Hušbauer. "Jsem moc rád, že jsem se mohl opět ocitnout na své fakultě. A to speciálně dnes, kdy tu pomáháme dobré věci," řekl David Svoboda.

Účastníci se na společnou cestu z Prahy do Atén vydali po druhé hodině odpoledne a již krátce po půl šesté byla celková vzdálenost pokořena, kdy běžci společně proběhli cílovým obloukem. Tradičním partnerům celé akce, kterými jsou DECATHLON, KPMG a MATTONI se letos přidala také V&M Agency, která za každý uběhnutý kilometr darovala symbolických 14 Kč. Díky této iniciativě byla celková suma 27 006 Kč předaná spolku Peerko. Kromě tohoto příspěvku se vybraly další finanční prostředky z dobrovolného vstupného, které účastníci mohli věnovat při registraci na místě. Pro ty, kteří se nemohli akce zúčastnit osobně, ale chtějí podpořit dobrou věc, je stále možné přispět prostřednictvím online platformy Donio.cz, kde sbírka pokračuje.

Celý vítěžek pak bude předán zástupcům Studentské rady Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, pod kterou spolek Peerko funguje. Peerko je studentská iniciativa založená na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, která poskytuje psychologickou pomoc studentům a obětem tragických událostí. Spolek funguje pod záštitou Studentské rady Filozofické fakulty a jeho činnost je zcela dobrovolná. Peníze budou použity k pokrytí nákladů spojených s poskytováním psychologické podpory pro studenty, kterou dobrovolně poskytují studenti spolku Peerko. Z výtěžku budou nakoupeny pomůcky a věci, které ulehčí studentům zprostředkování pomoci.

V průběhu akce se účastníci nejen zapojili do běhu a chůze na oválu, ale také se zúčastnili bohatého doprovodného programu. Celkem se akce zúčastnilo přes 329 běžců a mnoho dalších účastníků, kteří přišli podpořit dobrou věc. Akci obohatil doprovodný program včetně soutěží na handbike trenažerech od společnosti Cesta za snem, kde účastníci soutěžili o trička "Hřeje mě pohyb" nebo mohli ochutnat řecké mini koblížky u foodtrucku Gule. Děkan FTVS Miroslav Petr komentoval úspěch akce slovy: „Spojení radosti z pohybu a charitativní akce ukazuje, jak velký význam pro nás má vzájemná podpora a solidarita. Jsem hrdý na to, že naše fakulta může přispět k takovéto vzájemné pomoci a podpoře.“

Na další snímky Adély Veselé se můžete podívate ve fotogalerii:

Fotky od Michaela Neumanna dostupné ve druhé fotogalerii.

FOTOGALERIE 2