24. dubna 2024

Byli jsme na sportovním setkání v Paříži

Na začátku dubna se skupina šesti studentů (Jan Fiala, Andrea Duchoňová, Jakub Pospíšil, Anežka, Doktorová, Anička Haškovcová, Šimon Lev), dvou akademiků (Vladimír Hojka, Šárka Vokounová) a jednoho zástupce zahraničního oddělení (Natálie Wolfová) naší fakulty zúčastnila významného sportovního setkání na prestižní univerzitě Sorbonne v Paříži. Toto setkání bylo organizováno v rámci aliance 4EU+, která spojuje několik vedoucích evropských vysokých škol v oblasti vzdělávání a výzkumu.

První den byl věnován vzájemnému seznámení s dalšími partnerskými institucemi (University of Milan, University of Geneva, Heidelberg University) a koordinátory ze Sorbonny. Naši účastníci se zapojili do sborového cvičení a večer vystoupili na koncertě, což bylo skvělou příležitostí pro kulturní výměnu a týmovou spolupráci. Druhý den byl plný sportovního ducha, kde naši studenti soutěžili v turnajích v basketbalu a badmintonu s týmy Sorbonny a dalšími partnerskými školami.

Poslední den byl završen zápasy v handi-basketu a volejbale, což ukázalo význam inkluzivity ve sportu. Celý program byl mimořádně přínosný, zejména pro naše studenty, kteří měli jedinečnou šanci nejen soutěžit, ale i navázat nová přátelství a rozšířit si obzory.

Během setkání proběhly také diskuse mezi zástupci fakult, které směřovaly k dalšímu prohloubení vzájemné spolupráce. Tato návštěva tak otevřela dveře k novým možnostem a projektem mezi naší fakultou a institucemi v alianci 4EU+.