Vítězslav Veselý

Vítězslav Veselý (*1983)


Jeho cesta na vrchol nebyla snadná. Vítězslav Veselý se ke své parádní disciplíně, hodu oštěpem, dostal až v pubertě v podstatě náhodou. Jeho výkonnost pak začala strmě stoupat, ve dvaceti ale přišlo zranění. Rok se zdálo, že bude muset sportovní kariéry úplně zanechat. Po léčebné kúře se však k oštěpu vrátil a v roce 2012 se pod vedením legendy Jana Železného stal mistrem Evropy. O rok později znovu bojoval se svými zraněními a úspěšně, v Moskvě se stal s hodem dlouhým 87,17 metrusvětovým šampiónem.


Jeho první velká medaile z evropského mistrovství byla o to sladší, že ji získal ve Finsku, v zemi, kde se hod oštěpem těší velké popularitě. K titulu mu na stupních vítězů navíc gratuloval sám Jan Železný, král této disciplíny, který však právě na evropskou zlatou medaili nikdy nedosáhl.


Vítězslav Veselý se tak zařadil na seznam nejlepších českých oštěpařů všech dob. Po svém zranění, kdy mu vypověděl službu loket, však pochopil, že si musí hledat i další cestu, než jen vrcholový sport, a úspěšně prošel přijímacím řízením na Fakultu tělesné výchovy a sportu UK. Tam ho pochopitelně nejvíce oslovila nabídka Katedry atletiky. „Velmi mě zaujalo i plavání a hned, jak jsem se vrátil k vrcholové přípravě, jsem ho zapojil do svého tréninkového programu,“ říká Vítězslav Veselý, jenž v roce 2012 zazářil i v Diamantové lize a ukázal se jako sportovec s nejvyrovnanějšími celoročními výkony.


„Snažím se využívat také vědomostí, které jsem na fakultě získal na předmětech, jako jsou biochemie a fyziologie. Člověk díky nim porozumí vlastnímu tělu a tomu, co se v něm děje,“ upozorňuje Vítězslav Veselý a připomíná, že na FTVS UK zadarmo nikdo nic nedostane, ať je sebeúspěšnějším sportovcem. „Na svých učitelích si vážím toho, že si stále zachovávají férový přístup. Tak jako se oni chovají férově k nám, tak i od nás vyžadují pečlivý přístup ke studiu,“ říká talentovaný oštěpař Vítězslav Veselý.Poslední změna: 24. leden 2018 12:56 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy

José Martího 269/31

162 52 - Praha 6 - Veleslavín

Česká republika


IČO: 00216208

DIČ: CZ00216208

Identifikátor datové schránky: piyj9b4

Bankovní spojení: 0085332011/0100


Fakturační údaje


Telefon:

+420 220 171 111

nebo:

+420 220 172 000


Aktuální seznam zaměstnanců UK FTVS