UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE
FAKULTA TĚLESNÉ VÝCHOVY A SPORTU
PRAVIDLA PRO PŘIZNÁVÁNÍ STIPENDIÍ
Akademický senát Fakulty tělesné výchovy a sportu se podle § 27 odst. 1 písm. b) a § 33 odst. 1 písm. e) zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), v platném znění, a podle čl. 33 Statutu Fakulty tělesné výchovy a sportu usnesl na těchto Pravidlech pro přiznávání stipendií na fakultě, jako jejím vnitřním předpisu:
Čl. 1
Úvodní ustanovení
Tato Pravidla pro přiznávání stipendií na Fakultě tělesné výchovy a sportu (dále jen „předpis“) stanoví podle čl. 4 odst. 5 a souvisejících ustanovení Stipendijního řádu Univerzity Karlovy v Praze (dále jen „univerzita“) pravidla a další náležitosti pro přiznávání stipendií na Fakultě tělesné výchovy a sportu (dále jen „fakulta“).
Čl. 2
Podmínky pro přiznání stipendia za vynikající studijní výsledky
-
Stipendium za vynikající studijní výsledky se vyplácí 10 % studentů z rozhodného počtu studentů, tj. fyzického počtu studentů zapsaných na fakultě, kteří v rozhodný den (viz odstavec 8) splňují podmínky v čl. 8 odst. 1 a 2 Stipendijního řádu univerzity. Do celkového počtu studentů se nezapočítávají studenti zapsaní v prvním ročníku bakalářských studijních programů. Studenti zapsaní do I. ročníku navazujících magisterských studijních programů se započítávají.
-
Stipendium podle odstavce 1 se přiznává 10 % studentů každého studijního programu (oboru) a úseku studia (s výjimkou prvního ročníku) s nejnižší hodnotou prospěchového průměru (čl. 6 odst. 15 Studijního a zkušebního řádu univerzity) při současném plnění následujících podmínek:
a) jejich doba studia nepřesáhla standardní dobu studia,
b) B1 – získali minimálně 60 kreditů v předcházejícím úseku studia (kreditní systém
studia),
B2 - nepřekládají žádný předmět do dalšího úseku studia (nekreditní systém studia) s výjimkou důvodů zdravotních.
-
Stipendium za vynikající studijní výsledky se přiznává též studentům v prvním roce studia navazujícího magisterského programu (oboru), kteří v bakalářském studijním programu(oboru) splnili na fakultě podmínky pro udělení celkového hodnocení „prospěl/a s vyznamenáním“ (viz čl. 7 odst. 11 Studijního a zkušebního řádu univerzity). Studentům, kteří absolvovali bakalářské studium na jiné fakultě či vysoké škole se srovnatelným celkovým hodnocením se stipendium přiznává na základě jejich žádosti podle stejných kritérií.
-
Pokud počet všech studentů, kterým je přiznáno stipendium podle odstavců 2 a 3, nedosáhne celkového počtu studentů, kterým má být přiznáno stipendium podle odstavce 1, pak se při splnění podmínek uvedených v odstavci 2 písm. a) a b) stipendium dále přiznává studentům s nejnižším prospěchovým průměrem bez ohledu na studijní program a úsek studia.
-
Stipendium získá vždy každý nebo žádný student se stejnou hodnotou prospěchového průměru v daném výběru.
-
Počet studentů odpovídající 10 % se na celočíselnou hodnotu zaokrouhluje směrem
nahoru.
-
Při souběžném studiu více studijních programů nebo oborů na fakultě může být studentovi v daném akademickém roce stipendium přiznáno pouze jedenkrát. O tom, za který program nebo úsek studia se studentovi stipendium přizná, rozhoduje děkan.
-
Za rozhodná data se pro přiznávání prospěchových stipendií považuje stav k 31. říjnu běžného roku.
Čl. 3
Přechodná a závěrečná ustanovení
-
Tento předpis se poprvé použije pro určení prospěchových stipendií za výsledky dosažené v akademickém roce 2006/07.
-
Tento předpis byl schválen akademickým senátem fakulty dne 13. 11. 2007.
-
Tento předpis nabývá platnosti dnem schválení akademickým senátem univerzity1).
-
Tento předpis nabývá účinnosti pět dní po nabytí platnosti.
Prof. ing. Václav Bunc, CSc.
předseda Akademického senátu UK FTVSDoc.
PhDr. Jan Karger
děkan UK FTVS