12. prosince 2023

Centrum pro esport a E4S Czech na konferenci Game Developers Session

Centrum pro esport naší fakulty, ve spolupráci s partnerem E4S Czech, bylo ve dnech 8. a 9. 12. součástí prestižní konference Game Developers Session (GDS) - nejstarší středoevropské konference zaměřené na vývoj her, herní technologie, obchod a marketing. GDS, známá jako platforma pro setkávání profesionálů z herního průmyslu, představila nejnovější trendy a inovace v oblasti vývoje her prostřednictvím řady přednášek, workshopů a panelových diskusí.

V rámci konference došlo k podpisu memoranda o spolupráci mezi FTVS UK a Asociací českých herních vývojářů, což otevírá nové možnosti pro naše studenty, ale i herní průmysl. Memorandum, které za FTVS UK podepsal děkan Miroslav Petr, podporuje rozvoj dlouhodobé spolupráce v oblastech výzkumu a vývoje, vzdělávání a propagace zdravého životního stylu, ve spojení s herním průmyslem.

Fakultu na konferenci reprezentoval Zdeněk Ledvina, který představil projekt GSPORT spojující svět gamingu a fyzické aktivity. Tento koncept nejen motivuje hráče videoher k pravidelnému pohybu, ale také zvyšuje jejich fyzickou kondici a buduje komunitu. Přednáška zahrnovala i prezentaci unikátního vzdělávacího programu pro trenéry esportu.

Součástí fakultní účasti byl také interaktivní stánek, kde návštěvníci měli možnost osobně vyzkoušet projekt GSPORT. Prezentovali jsme kombinaci gamingu a sportu, včetně her jako FIFA a NHL, a také aktivit, jako je měření síly stisku, test postřehu na blazepods a přesná střelba s laserovou puškou.

Stánek byl téměř nepřetržitě plný návštěvníků, mezi kterými byl i místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a velvyslanec Velké Británie v ČR Matt Field. Jejich přítomnost zdůrazňuje důležitost spojení herního a sportovního světa a význam GSPORT projektu.