Aktuálně


23. 11. 2023

Staň se součástí Sportovního plesu


Hledáme doprovodný program na Sportovní ples, který bude naše fakulta pořádat 27. března 2024. Máš zájem vystupovat na plese se svou taneční skupinou? Nebo jste s kamarády nacvičili parádní vystoupení na Pohybovky a chcete nám to ukázat? Zašli nám ukázku vašeho vystoupení a představu cenového ohodnocení do 10. 12. 2023 na e-mail20. 10. 2023

Soutěž společnosti Möbelix pro studenty vysokých škol


  • Do soutěže se může zapojit každý student tím, že navrhne vysněnou chill-out zónu v prostoru jeho vysoké školy či fakulty. Návrh může mít jakoukoliv formu, od 3D návrhu po zpracování projektového plánu.

  • Ze všech zaslaných projektů vybere porota tři výherce, kteří získají voucher v hodnotě 7500 Kč na nákup v Möbelix.

  • Soutěž probíhá od 30. 10. 2023 do 31. 1. 2024.


Podrobnosti najdete na webové stránce soutěže:


STUDENTSKÁ SOUTĚŽ MÖBELIX18. 11. 2023

TAJÁK - Noční orientační běh


Oddělení sportů v přírodě Katedry atletiky, sportů a pohybu v přírodě vás zve na 53. ročník Memoriálu Pavla Tajovského – závod v nočním orientačním běhu koedukovaných dvojic a především každoroční setkání věnované vzpomínce na Pavla Tajovského a dalších studentů, či absolventů, které si vzaly hory. Taják 2023 se uskuteční v úterý 28.11.2023 od 18:30 ve Stodůlkách. Více informací najdete zde:


TAJÁK16. 11. 2023

LTS s Veronikou Balákovou

10. 11. 2023

Inovační workshop UKInovační workshop UK, tentokrát na téma Lean Canvas: Jak vytvořit podnikatelský plán na jedné A4?


Uskuteční se 21. 11. 2023 od 9 do 12 hod. v Kampusu Hybernská. Workshop je určený všem podnikavým studentům (i zaměstnancům) Univerzity Karlovy napříč obory a fakultami.


Workshopem provede Jan Veselý, zkušený lektor, který vede kurz Rozjeď projekt a aktivity v rámci (sebe)vzdělávací platformy Inovační laboratoř CPPT UK. V minulosti stvořil několik akceleračních programů zaměřených na sociální inovace, založil EduFórum, vytvořil online portál dobrokurzy.cz aj.


Registrace ZDE: https://forms.office.com/e/gNgSGE6wb03.10.2023

Ochutnej Erasmus!Ochutnej Erasmus !

11/10/2023 - Kino 35 (Praha 1)


Jsi středoškolák nebo vysokoškolský student? Slyšel jsi už o programu Erasmus? Jsi připraven se vydat za svým Erasmus dobrodružstvím nebo jsi jen zvědavý a toužíš “ochutnat” evropskou kuchyni a kinematografii?


Oddělení vzdělávání pro Velvyslanectví Španělska v České republice, DAAD Information Point v Praze (Německo), Polský Institut v Praze, kancelář Campus France v České republice a Velvyslanectví Řecka a Irska v České republice si Tě dovolují pozvat na společnou akci "Ochutnej Erasmus!", která se uskuteční 11. října 2023 od 17:00 do 22:30 hod. v Kině 35 (Francouzský institut v Praze - Praha 1).


Při příležitosti oslav Erasmus days budeme promítat 2 filmy s tématikou evropské mobility. Mezi filmy Tě bude čekat občerstvení s pokrmy ze všech 6 organizujících zemí a budeš mít také příležitost si vyslechnout zkušenosti českých studentů, kteří se zapojili do programu Erasmus+. Na našich informačních stáncích budeš mít také možnost dozvědět se informace ke studiu v jednotlivých zemích.


Přihlášení a informace26.9.2023

Nabídka vzdělávacích kurzů CPPT UK


Hledáte volitelné předměty, které Vám otevřou nové obzory?

Podívejte se na nabídku Centra pro přenos poznatků a technologií UK, které v ZS opět otevírá kurzy zaměřené na inovace a podnikavost pro všechny studenty UK. Kurzy vyučují odborníci z praxe a důraz je kladen na praktickou využitelnost poznatků.


ROZJEĎTE PROJEKT | Schováváte si nápady „na potom“? Co kdybyste se konečně odvážili a pustili se do nich? Přijměte semestrální výzvu a proměňte svůj nápad v realitu! Praktický projektový seminář čeká jen na vás.

►Inovační laboratoř: Rozjeď projekt (kód TVOL0006,4 kredity) | WEB


VLASTNÍ BYZNYS – ANO/NE? | Zvažujete, zda začít podnikat? Kurz 8 praktických workshopů Vám pomůže se rozhodnout a udělat první kroky na cestě k vlastnímu podnikání.

Podnikni to! na UK (nekreditováno) | VÍCE


VÝZKUM → INOVACE | Porozumějte lépe otázce inovací ve vědě, a to i v humanitních oborech! Vyzkoušejte si inovační proces na tématu své vlastní bakalářky nebo diplomky. Nastartujte cestu k využití svého bádání v praxi. Ukážeme Vám, jak na to.

►MSI1 – Management vědy a inovací (kód TVOL0002, 2 kredity) | VÍCE


ZAŽIJTE SPOLUPRÁCI | Posuňte svoje týmové dovednosti při přípravě smysluplného eventu.

►Živá laboratoř spolupráce (kódTVOL0019, 4 kredity) | VÍCE


SYSTÉMOVÉ MYŠLENÍ | Studujte otázky systémové změny, poznejte nástroje systémového myšlení pro řešení společenských problémů a naučte se vidět do hloubky zásadních výzev dnešního světa. Kurz je součástí globálního programu Map the System Oxfordské univerzity.

► Systémová změna (kód YMN216, 4 kredity, FHS UK) | VÍCE


INOVAČNÍ LABORATOŘ | Navštěvujte workshopy, potkávejte se akčními a tvůrčími lidmi z univerzity i mimo ni, inspirujte se a rozvíjejte své nápady a podnikavost v rámci (sebe)vzdělávací platformy CPPT UK.

Jak se zapojit? ►https://bit.ly/CPPT_Inovacni_laborator


Poslední změna: 23. listopad 2023 20:22 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: