• Aktuality

Aktuality

1. prosince 2023

Orientační běh na sněhu

V úterý 28. listopadu proběhl 53. ročník Memoriálu Pavla Tajovského – závod v nočním orientačním běhu koedukovaných dvojic, který pořádají každoročně členové Oddělení sportů v přírodě Katedry atletiky, sportů a pohybu v přírodě. Tato událost je současně příležitostí zavzpomínat na Pavla Tajovského a další studenty či absolventy, které si vzaly hory.

V letošním roce se závod konal v pražských Stodůlkách a nazdory intenzivní sněhové nadílce se ho zúčastnilo 57 dvojic ve třech kategoriích. Kategorii A – fakultní přebor - vyhrála dvojice Markéta Farská a Vincent Hanzl. V kategorii B – mimofakultní závodníci - zvítězila dvojice Kateřina Zíková a Daniel Pek, kteří se stali zároveň i celkovými vítězi závodu. A v kategorii C – rodič/prarodič s dětmi, která byla letos vypsána poprvé, vyhráli pravidelní účastníci Radim Jebavý a jeho dcera Julinka.