13. února 2024

FTVS UK přijímá přihlášky na studentskou vědeckou konferenci SCIENTIA MOVENS 2024

Letošní ročník konference SCIENTIA MOVENS 2024 nese podtitul „Věda v pohybu“ a bude se konat 16. 5. 2024 v areálu fakulty.

Konference je určena pro studenty a studentky magisterských a doktorských studijních programů FTVS UK a ostatních vysokých škol z Česka a Slovenska.

Tematicky je zaměřena na následující oblasti:

o Sociální, etické, pedagogické a ekonomické aspekty pohybových aktivit

o Sport a sportovní výkon

o Zdraví, prevence a zdravý životní styl

o Biologické a fyziologické aspekty sportu

Jako hlavní řečník vystoupí s přednáškou Intersection of mental health and exercise/sport: the impact of physical activity on brain development, mental health, achievement, emotion regulation Cheril Somers z Wayne State University ve Spojených státech.

Zájemci o účast na konferenci zasílají své návrhy (abstrakt a grafický abstrakt) v češtině (slovenštině) či angličtině elektronicky do 13. 4. 2024.

Více informací a registrační formulář na konferenci naleznete zde.