WEALTH: Zapojte se do projektu


Informační leták ke stažení


WEALTH – Wearable Sensor AssessmentofPhysical and EatingBehavioursje významný mezinárodní projekt univerzit a výzkumných center z 5 evropských zemí: Irska (University of Limerick), Francie (Université Paris XIII - Sorbonne Paris Nord), Německa (Leibniz Institute forPrevention and Epidemiology - BIPS), Belgie (Ghent University) a tří univerzit z České republiky (Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové, Pedagogická fakulta Ostravské univerzity a Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy). 


Co nás zajímá? 


 • Hlavním cílem projektu je vyvinout metody měření pohybového a stravovacího chování pomocí senzorů v zařízeních, jako jsou např. chytré hodinky. Zajímá nás také, do jaké míry se pohybové a stravovací chování navzájem ovlivňují.


Koho hledáme? 


 • Do projektu hledáme muže a ženy ve věku 18–60 let.  

 • Projektu se nemohou účastnit osoby mladší 18 a starší 60 let a osoby s tělesnou disabilitou a osoby s nepravidelným spánkovým cyklem (např. osoby pracující na směny). 

 • Účastníci musí být ochotni si na svém chytrém telefonu nainstalovat výzkumnou aplikaci, telefon mít po dobu studie u sebe a být ochotni odpovídat na krátké dotazníky i několikrát v průběhu dne. 


Co vás v projektu čeká? 


 • Vyplnění vstupního online dotazníku (max. 20 minut). 

 • Návštěva laboratoře při vstupním měření (cca 2,5 hod) – měření tělesných parametrů (výška, hmotnost, obvod pasu, síla úchopu); instalace aplikací Fitbit a HealthReact na mobilní telefon; nasazení senzorů na měření pohybové aktivity (Fitbit a Motorola na zápěstí jako náramek, Actigraph na elastickém pásku kolem pasu, ActivPAL na přední straně stehna); vykonávání stanovených aktivit po dobu asi dvou hodin. Jedná se o běžné aktivity jako je sezení, stání, chůze různou rychlostí, chůze do schodů, běh, jízda na kole, domácí práce a aktivity související s jídlem;  

 • 9 denní monitorovací období – během těchto devíti dnů na sobě budete trvale nosit čtyři zařízení pro měření pohybu (zařízení nošené kolem pasu si budete na noc a při sprchování sundávat); budete také každý den odpovídat na 7-12 dotazníků (doba vyplnění 1-2 minuty), které vám budeme v průběhu dne zobrazovat v aplikaci HealthReact; budete vyplňovat krátký dotazník pokaždé, když budete něco jíst nebo pít; dále budete během tří dnů formou webového dietního deníku zaznamenávat veškeré potraviny a nápoje, které jste zkonzumovali.  

 • Po devíti dnech se vrátíte všechny nástroje na příslušné pracoviště a vyplníte krátký dotazník hodnotící Vaši zkušenost ve studii


Kolik času vám to zabere? 


 • Vstupní měření maximálně 3 hodiny, čistý čas strávený odpovídáním na dotazníky během devíti dnů zhruba 1 hodina a 40 minut (tj. max. 100 dotazníků po 60 sekundách), vyplňování dietního deníku maximálně 1 hodina, výstupní dotazník maximálně 5 minut. Celkem tedy maximálně 6 hodin.


Co získáte? 


 • Za Vaši účast v projektu budete odměněni částkou 500 Kč. 

 • Přehled o Vašich pohybových a stravovacích návycích. 


Pro koho to není? 


Účast není vhodná pro ty, kteří nemohou sebou v průběhu dne nosit mobilní telefon nebo ho musí mít na „tichý“ režim větší část dne. Pokud si myslíte, že Vás bude obtěžovat opakovaně odpovídání na krátké dotazníčky během dne nebo nejste ochotní zaznamenávat konzumovanou stravu, studie byste se také neměli účastnit.


Kde se měření odehrává? 


Laboratorní měření probíhá buď na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Karlově univerzitě v Praze nebo naOstravské univerzitě v novém areálu na Černé louce. Následné měření v průběhu devíti dní probíhá mimo laboratoř ve Vašem přirozeném prostředí. 


Jak se mohu zúčastnit? 


 • Pokud Vás projekt zaujal, stačí kliknout zde a vyplnit vstupní screeningový formulář. Po jeho vyplnění se Vám brzy ozveme. 

 

Můžete nás také kontaktovat přímo: 

 

Telefon: 604 877 204 

E-mail: wealth.stamify@gmail.com 


Nábor účastníků probíhá do června 2023 a druhá vlna pak od září do října 2023!  

Twitter projektu WEALTH:Webové stránky projektu WEALTH: 
Poslední změna: 12. červen 2023 13:00 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: