18. prosince 2020

Aktuální stav omezení výuky vyplývající z UV 1335 zavádí nový režim na období od 21.12. do 23.12:

omezuje se provoz vysokých škol podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů, včetně zahraničních vysokých škol a jejich poboček působících na území České republiky (dále jen „vysoké školy“), a to tak, že zakazuje osobní přítomnost studentů na výuce a zkouškách, účastní-li se v jeden čas zkoušky více než 10 osob, při studiu na vysoké škole a účastníků kurzů celoživotního vzdělávání; zákaz osobní přítomnosti studentů podle tohoto bodu se nevztahuje:

a) na účast na klinické a praktické výuce a praxi studentů studijních programů všeobecné lékařství, zubní lékařství, farmacie a dalších zdravotnických studijních programů a studentů vykonávajících pedagogickou praktickou výuku a praxi v mateřských školách nebo školských zařízeních pro výkon ústavní a ochranné výchovy, (oproti současnému stavu v tomto období nebudou pedagogické praxe na základních a středních školách, protože tyto školy budou mít prázdniny)

b) na účast na klinické a praktické výuce a praxi, která probíhá u externích subjektů,

c) na laboratorní, experimentální nebo uměleckou výuku v posledním ročníku bakalářského nebo magisterského studijního programu za přítomnosti nejvýše 20 studentů, (do 21. 12. všechny ročníky)

d) na studium v doktorském studijním programu,

e) na individuální konzultace a na individuální návštěvy knihoven za účelem příjmu nebo odevzdání studijní literatury.

Oproti současnému stavu nebude v období od 21.12. do 23.12. výjimka pro osobní přítomnost studentů prvních ročníků.

Zpěv a sportovní činnosti zůstávají beze změny.