17. prosince 2022

Na Karlovku? Interaktivní představení fakult UK

Dilema, kam jít na školu a který obor si vybrat, pomohla rozklíčovat akce Na Karlovku, která se konala v sobotu 26. listopadu na Právnické fakultě UK. Přes tisíc uchazečů a uchazeček měli jedinečnou možnost seznámit se blíže se studijními obory, které je zajímají, a to díky krátkým a úderným přednáškám. O cenné informace a zkušenosti se dělili jak studenti konkrétních fakult, tak i učitelé.

Doprovodný program byl v režii každé z fakult a například právníci si připravili simulované soudní jednání, stomatologové ukazovali, jak si správně čistit chrup a medici se blýskli znalostmi a zručností s ultrazvukem. A samozřejmě se do programu zapojila také FTVS.

Naši ostřílení studenti Fakulty tělesné výchovy a sportu zaplnili chodby Právnické fakulty netradičními aktivitami. Účastníci si mohli vyzkoušet hned z několika aktivit – například sportovat jako nevidomí, zahrát si volejbal na chodbě nebo si nechat zatejpovat rameno a pocítit efekt flossbandingu na vlastní kůži. Sportovního ducha v sobě probudili mnozí návštěvníci, kteří měli také možnost zapojit se do diskuse o záludných otázkách s fyzioterapeuty, trenéry, volnočasovými pedagogy a instruktorem lyžování.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem budoucím studentům, jejich rodičům a organizátorům z řad FTVS i Univerzity Karlovy za tuto skvělou akci!

Jsi uchazeč a nemohl ses akce zúčastnit? Nezoufej! Daleko více ti představíme v rámci Dne otevřených dveří na FTVS, který se bude konat 17. ledna 2023.