18. prosince 2022

Letos dva GAČRy pro FTVS!

Grantová agentura České republiky (GA ČR) ve své největší grantové soutěži od příštího roku podpoří 459 nových projektů ze všech oblastí výzkumu 3,5 miliardy korun. Mezi vybranými projekty jsou také dva přímo z naší fakulty.

Martin Komarc z Katedry společenskovědního základu v kinantropologii bude řešit projekt s názvem „Motivace v tělesné výchově u středoškoláků z České republiky: longitudinální vztahy k psychosociálním prediktorům a kognitivním následkům“. A Vít Třebický z Katedry gymnastiky a úpolových sportů uspěl s projektem „Vztah mezi atraktivitou a fyzickou zdatností napříč percepčními modalitami“.

„Je to mimořádný úspěch, jaký tady už hodně dlouho nebyl. Letos jsme jedinou sportovní fakultou, která dosáhla na financování projektu … a hned dvou. Moc gratuluju oběma kolegům!“ dodává děkan fakulty Miroslav Petr.

Projekty základního výzkumu budou moci vědci a vědkyně se svými týmy bez ohledu na věk a zkušenost řešit po dobu až tří let.