21. února 2023

Kariérní možnosti v institucích EU: Pozvánka na debatu

Jménem Univerzity Karlovy si vás dovolujeme srdečně pozvat na debatu s ministrem pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem na téma Kariérní možnosti v institucích Evropské unie.

Cílem této debaty je rozšířit povědomí mezi studenty vysokých škol o jejich možnostech stáží a kariérního uplatnění v institucích EU. V současnosti existuje nízké povědomí o tom, že se v institucích EU mohou uplatnit uchazeči z širokého spektra studijních oborů. Uplatnění zde mohou nalézt nejen odborníci na mezinárodní vztahy, evropská studia, právo a ekonomii, ale například i odborníci na udržitelné zemědělství, ochranu životního prostředí, energetiku, zdraví, chemii, andragogiku, antropologii, informační a komunikační technologie a mnoho dalších. Na debatě jsou tak vítáni studenti všech studijních oborů.

Během debaty se seznámíte například s pětiměsíční placenou Blue Book stáží, kterou vyhlašuje Evropská komise a která je určena již pro absolventy bakalářských studijních programů.

Debata se uskuteční ve středu 1. března 2023 od 14.00 hodin v Modré posluchárně Konferenčního centra UK, Celetná 20, Praha 1.

Vzhledem k omezené kapacitě Modré posluchárny je nutné provést rezervaci.