• Aktuality

Aktuality

12. ledna 2024

Družstvo FTVS UK zvítězilo v Akademickém mistrovství ČR v halové atletice

V pondělí 8. ledna proběhlo na Strahově letošní první Akademické mistrovství republiky v halové atletice, organizované Českou asociací univerzitního sportu ve spolupráci s FTVS UK, kterého se zúčastnilo 244 studentů ze 46 vysokých škol. Družstvo FTVS UK si z tradičně vyrovnané soutěže družstev odneslo zlatou medaili, druhé místo obsadilo ČVUT a třetí ČZU v Praze. Zlatou medaili vybojovalo také družstvo mužů, když porazilo ČVUT Praha, družstvo žen skončilo druhé za ČZU v Praze.

Jak jsme závodili

Barvy FTVS reprezentovalo 13 studentů a 19 studentek. V běhu na 60 m př. svedla strhující boj hned trojice závodníků. Nejhlubší předklon měl nakonec vítězný Štěpán Schubert (8,03 s) před našimi studenty Ondřejem Kopeckým (8,04 s) a Vilémem Stráským (8,07 s). Ondřej Kopecký se následně dočkal primátu v dálkařském sektoru, kde dolétl na 742 centimetrů. Dařilo se také jeho spolužákovi Vilému Stráskému, jenž mohl být s výkonem 716 centimetrů a s bronzovou medailí také spokojen. Další prvenství zaznamenali pro naši fakultu Kamila Fronzová ve skoku dalekém (591 cm), Michaela Hrubá ve skoku vysokém (176 cm) a Siddartha Humberto Sivila v trojskoku (14,73 m). Stříbrné medaile získaly Nicoleta Turnerová v běhu na 60 m př (8,49 s), Anita Hrušková ve skoku vysokém (173 cm) a Veronika Šebáková ve skoku o tyči (3,80 m). Velkým bodovým ziskem do soutěž družstev přispěla druhým místem také štafeta žen na 4x200 m ve složení Michaela Treglerová, Jana Holubcová, Evelyn Musilová a Hana Opichalová. Tato závěrečná disciplína mistrovství převážila misky vah v celkovém pořadí družstev na stranu FTVS UK a naše fakulta se může těšit z celkového vítězství.

Do soutěže akademického mistrovství ČR ve vrhu koulí se přihlásila také nadějná atletka Klára Holcová – juniorská reprezentantka, studentka, která zahynula při střelbě vraždícího šílence na Filozofické fakultě UK. Klára do koulařského kruhu již nikdy nenastoupí, ale zůstane navždy v našich vzpomínkách a v našich srdcích. Její památku uctil položením květin do vrhačského sektoru a minutou ticha spolu s aktéry mistrovství také děkan naší fakulty Miroslav Petr.