22. ledna 2024

Mohli jste nás vidět na Gaudeamu v Praze

Od úterý 23. ledna do čtvrtka 25. ledna se Fakulta tělesné výchovy a sportu zúčastnila veletrhu Gaudeamus Praha, dalšího z řady veletrhů zaměřených na zájemce o pomaturitní a celoživotní vzdělávání. Jako již tradičně byl stánek FTVS součástí expozice Univerzity Karlovy, kde se představilo všech 17 fakult se svou nabídkou vzdělávacích programů bakalářského a magisterského studia.

Na otázky uchazečů odpovídali členové našeho studentského týmu, který se dlouhodobě a aktivně zapojuje do činnosti na fakultě, a kromě informací o studiu na FTVS také nabízeli hravé testování fyzických schopností zájemců. Uchazeči, kteří navštívili stanoviště FTVS v rámci expozice Univerzity Karlovy, si mohli nechat změřit sílu svého stisku, výšku výskoku a hloubku předklonu (sit and reach) v mini testu fyzické zdatnosti, která je samozřejmě nezbytnou podmínkou přijetí na většinu oborů naší fakulty.

Zájemci o studium dostali na fakultním stánku informace ke všem nabízeným studijním programům, k obsahu a podmínkám talentových zkoušek, které hodnotí fyzickou zdatnost uchazečů, a také k písemným SCIO testům, což je novinka přijímacího řízení pro akademický rok 2024/2025.

Součástí akce GAUDEAMUS PRAHA byl kromě prezentací jednotlivých vystavovatelů i široký doprovodný program. Studenti se mohli přijít poradit ohledně výběru školy do Poradenského servisu, otestovat svoje studijní předpoklady v Testovacím centru nebo si poslechnout jednu z přednášek vedenou studenty. Přednášejícími byli přímo studenti a absolventi konkrétních škol, kteří se s uchazeči podělili o čerstvé zkušenosti ze svého studia nebo uplatnění v praxi. Na závěr odpovídali na dotazy z publika.

Bližší informace k veletrhu najdete zde.

Fotogalerii z veletrhu si můžete prohlédnout zde.