5. června 2024

Česká spořitelna se stává vzdělávacím partnerem FTVS UK v rámci projektu GSPORT

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy s radostí oznamuje, že se Česká spořitelna stává novým partnerem vzdělávacího pilíře projektu GSPORT.

Tento krok je v souladu s iniciativou "LevelUpYourLife" od České spořitelny, která se zaměřuje na propojení herního světa s reálným životem, zdůrazňuje význam hraní her pro rozvoj užitečných vlastností a motivuje k zdravému životnímu stylu.

Jakub Kuneš z České spořitelny o tomto partnerství říká: „V České spořitelně věříme, že lidé budou ve virtuálním a reálném světě úspěšnější, když jim pomůžeme rozvíjet pozitivní aspekty hraní a tím pomáhat dělat správná rozhodnutí. Víme, že gaming rozvíjí celou řadu užitečných vlastností jako týmovost, trpělivost, kreativitu, ale i strategické myšlení a jazykovou vybavenost. Vzdělávání a budování prosperity jsou jedny z klíčových pilířů, kterým se dlouhodobě věnujeme. Proto nám je od začátku velmi blízká myšlenka projektu GSPORT, který propojuje mladé lidi z celého světa a pomáhá jim s kompetencemi, které jsou nezbytné pro 21. století.“

Toto partnerství mezi FTVS UK a Českou spořitelnou je významným krokem k začleňování finanční gramotnosti a strategického myšlení do sportovního vzdělávání, což poskytuje nové vzdělávací příležitosti pro studenty a rozšiřuje obzory celé akademické komunity.