• Aktuality

Aktuality

21. června 2024

Strhující bitva v rámci atletických vícebojů

Ve středu 19. a čtvrtek 20. června 2024 proběhly na atletickém stadionu fakulty přebory ve vícebojích. Celou akci organizovali studenti 2. ročníku studijního programu management tělesné výchovy a sportu ve spolupráci s členy katedry atletiky, sportů a pobytu v přírodě. Poprvé byla zařazena soutěž čtyřčlenných družstev, kdy se z každé disciplíny počítali družstvu tři nejlepší výkony. Závodu se účastnil rekordní počet 109 studentů fakulty.

V soutěži mužů zvítězil Lukáš Punčochář, který jako jediný překonal hranici 5000 bodů (celkem 5312). Lukáš o svém vítězství rozhodl v disciplínách na přelomu dnů, když si připsal dílčí vítězství ve výšce, v běhu na 400 m a na překážkách. Druhé místo obsadil Kryštof Voska (4794) těsně před Danielem Kotilem (4777), když v závěrečném běhu na 1500 m udržel potřebný náskok. Výbornými výkony v jednotlivých disciplínách zaujali Lukáš Dvořák (koule 12,40), Miroslav Koucký ve skoku o tyči (310 cm) a Vít Koza na 1500 m (4:19,40).

Soutěž mužských týmů byla velmi vyrovnaná a pořadí se měnilo po každé disciplíně. Po oštěpu vedl průběžně tým Pakárny (Kotil Daniel, Jakub Píša, Oliver Mazač a Kristian Šimune) o 100 bodů, o celkovém vítězství rozhodla závěrečná patnáctistovka. Tým Československá kooperace (Vojtěch Nývtl, Ondřej Ženka, Marco Basoš, Lukáš Punčochář) předvedl ukázkový cyklistický vláček a překlopil vítězství na svoji stranu.

Vrcholem soutěží byl závod žen, o vítězství bojovali během poslední disciplíny tři závodnice. Kristýna Růžičková (celkem 3545 bodů a dílčí vítězství na překážkách a 200 m) neudržela třicetibodový náskok na průběžně druhou Terezu Bodnárovou (celkem 3724 bodů), která stupňovaným tempem při závěrečné půlce odpárala Kristýnu a doběhla si pro celkové vítězství v čase 2:23,83, za který by se nemuseli stydět ani účastnice mistrovství republiky v sedmiboji. Třetí místo obsadila díky velké vyrovnanosti výkonů Veronika Lacková (3392 bodů).

Soutěž ženských družstev ovládl tým Dříči (Kateřina Slabá, Vanda Krsová, Tereza Bodnárová, Tereza Vajsejtlová) se ziskem 10 089 bodů a výrazným náskokem před týmem Hvězdy oválu (Zuzana Pfefferová, Veronika Lacková, Máša Pelikánová, Kateřina Průchová – dohromady 8729 bodů) a celkově třetím týmem Bylo nás pět (dvě veteránky Věra Kopecká Veselá a Veronika Bicanová, Kristýna Vavrušková, Kristýna Růžičková a Veronika Vomáčková – dohromady 8439 bodů).

Děkujeme všem účastníkům a divákům a také společnosti Multisport za vítězné ceny.

Celkové výsledky si můžete přečíst na webu Českého atletického svazu.

Prohlédněte si fotografie od Adély Veselé a Timona Drahoňovského.