18. dubna 2020

Informace k výuce a konzultacím od 20.4.2020 na FTVS UK

Od 20. 4. jsou umožněny individuální aktivity pro studenty v posledním ročníku studia vždy do max. počtu 5 osob. Týká se např. individuálních konzultací či zkoušek, zejména státních závěrečných či rigorózních, které jsou součástí studia (týká se pouze MUDr.). Individuálně bude možné také navštívit knihovnu či studovnu, ale pouze za účelem příjmu či odevzdání studijní literatury.

Výuka a konzultace

Od 20. 4. jsou dále možné individuální aktivity studentů v posledním roce studia – např. konzultace, prakticky zaměřená výuka (například laboratorní cvičení)" apod. (do počtu 5 osob).

Hromadná výuka ve všech ročnících a jakákoliv jiná výuka mimo poslední ročníky probíhá nadále pouze distančními formami (on-line), a to do odvolání.

I nadále není možné konat státní rigorózní zkoušky, jež jsou součástí rigorózního řízení (prezenčně, ani distančně).

Zkoušky konané mimo poslední ročník nadále i po 20. 4. distanční formou

Zkoušky a další kontroly studia předmětu mimo poslední ročník lze vykonávat pouze distanční formou.

Student se smí účastnit uvedených forem výuky, zkoušky nebo jiné činnosti na vysoké škole pouze při splnění následujících podmínek:

• je bez akutních zdravotních potíží odpovídajících virovému infekčnímu onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.),

• u vstupu do zkušební místnosti provede dezinfekci rukou,

• nemá v daném čase nařízeno karanténní opatření,

• poskytne písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění v období předchozích dvou týdnů.

V příloze Vám k případnému využití posílám možný návrh čestného prohlášení.

Fakulty musí zajistit dostatek dezinfekčních prostředků a jejich umístění v prostorách škol, aby mohla být dodržena výše uvedená opatření, a též evidenci čestných prohlášení.

Je vhodné také vést záznamy o době přítomnosti jednotlivých osob (studentů i pracovníků) v prostorách škol pro eventuální následné potřeby nařízení karanténních opatření.

Doporučujeme fakultám nastavit vnitřním opatření, které bude široce dostupné a budou s ním seznámeny osoby, jichž se týká, jímž budou nastavena hygienická opatření a pokyny pro pohyb osob v prostorách fakulty.