27. února 2024

Posilujeme spolupráci v oblasti esportu

Vedoucí Centra pro esport na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy Zdeněk Ledvina zastupoval naši fakultu na týdenním mezinárodním projektu v Ázerbájdžánu. Událost s názvem ,,Multilateral youth exchange program for students," byla organizovaly Azerbaijan State Academy of Physical Education and Sport, Organisation of Turkish states a Ministerstvem mládeže a sportu.

Akce se zúčastnilo šest států - Ázerbájdžán, Kazakhstán, Kyrgyzstán, Uzbekistán a Turkmenistán. Zdeněk Ledvina nejenže reprezentoval Českou republiku, ale zároveň patřil mezi klíčové řečníky akce a předával účastníkům slavnostní certifikáty.

Účast Zdenka Ledviny nebyla pouze ceremoniální, ale zahrnovala i několik důležitých jednání a setkání s významnými osobnostmi v oblasti esportu. Měl možnost se setkat se zástupci asociace esportu v Ázerbájdžánu a prorektorkou Azerbaijan State Academy of Physical Education and Sport. Vedl rovněž diskuse s ministrem mládeže a sportu, kde se probíraly možnosti a perspektivy spolupráce na poli tradičního sportu a esportu, a také představil projekt GSPORT.

Jedním z řešených témat byly strategie a iniciativy, které by mohly posílit propojení mezi tradičním sportem a esportem. Esport může sloužit jako platforma pro inovativní přístupy k pohybové aktivitě a zároveň podporovat zdravý životní styl mezi mladými lidmi. Tato akce poskytla unikátní příležitost pro výměnu názorů, sdílení zkušeností a navazování nových kontaktů mezi předními osobnostmi v oblasti sportu a esportu z různých zemí. Zdeněk Ledvina si odnesl nejen nové poznatky, ale také potvrzení potřeby další spolupráce a propojení mezi univerzitami, esportovými organizacemi a vládními institucemi.

Výsledky jednání a nové příležitosti vycházející z této mezinárodní akce mohou ovlivnit budoucnost esportu na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Zdeněk Ledvina a jeho kolegové jsou odhodláni pokračovat v budování mostů mezi tradičním sportem a esportem a přispívat k rozvoji obou odvětví na mezinárodní úrovni.