2. března 2024

Projekt Měníme svět pohybem zabodoval

Projekt MĚNÍME SVĚT POHYBEM, který organizuje naše fakulta společně s Balance Club Brumlovka a ostatními partnery, zvítězil v kategorii Vzdělávací instituce ankety GALAFIT 2024. Cenu si v pátek 1. 3. 2024 převzal při slavnostním vyhlášení v pražském hotelu Corinthia proděkan pro vnější vztahy a rozvoj Aleš Vlk.

Galafit je první a jediná česká anketa, která oceňuje jednotlivce a organizace, kteří významně přispívají a stávají se vzorem v oblasti fitness a zdravého životního stylu. Vítězi ankety se v letošním roce stali Petr Havlíček v kategorii Fitness osobnost, Tereze Linhartová v kategorii Fitness sportovec, Andrea Voříšková v kategorii Fitness influencer, Fitness centrum Báry a Hanky Šulcové v kategorii Aerobik, Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře v kategorii Inovativní přístup a projekt Měníme svět pohybem Fakulty tělesné výchovy a sportu a Balance Club Brumlovka v kategorii Vzdělávací instituce.

Projekt Měníme svět pohybem hledá nejlepší studentské nápady v oblasti zdravého životního stylu, pohybu a sportovních aktivit. Zatímco v loňském roce byla soutěž zacílena na studující z Univerzity Karlovy, v roce 2024 se projektu mohou zúčastnit studentky a studenti bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů všech vysokých škol v Česku.

Letošní rok je termín na zasílání projektů 7. dubna. Došlé návrhy hodnotí nezávislá porota, která vybere šest nejlepších projektů. Finále se uskuteční 17. května v Praze v moderních multifunkčních coworkingových prostorech Flexi Beta v centru lokality Brumlovka. Vítězné projekty na prvních třech místech si mezi sebe rozdělí finanční odměnu ve výši 100 000 Kč.

Partnery letošního ročníku jsou KPMG, DECATHLON, IOCB TECH, MATTONI, PUMA a mediálním partnerem je týdeník EURO. Více informací o letošním ročníku najdete zde.