9. března 2024

Ženy, které inspirují

U příležitosti Mezinárodního dne žen proběhlo v pátek 8.3. pod hlavičkou Univerzity Karlovy setkání s inspirativními ženami napříč profesemi s názvem Ženy, které inspirují, kde se v rámci dvou bloků představily jak ženy na vysokých manažerských pozicích, tak ženy, které se celoživotně věnují sportu a jeho propagaci mezi širokou veřejností.

Hosty prvního diskuzního bloku byly rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, zástupkyně Evropské komise v České republice Monika Ladmanová, dvojnásobná ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová a rektorka Akademie múzických umění v Praze Ingeborg Radok Žádná. V části věnované ženám ve sportu zasedly generální manažerka Balance Club Brumlovka Petra Tyrpeklová, fyzioterapeutka a poslankyně Michaela Šebelová, atletka a sportovní novinářka České televize Kateřina Nekolná, moderátorka, viceprezidentka Hospodářské komory ČR a prezidentka České komory fitness Jana Havrdová.

Díky vtipné a místy neformální moderaci, kterou zajišťoval proděkan pro vnější vztahy FTVS UK Aleš Vlk, se diskuze v Didaktikonu nesla v uvolněné a přátelské atmosféře, která přítomným ženám a dívkám zpříjemnila páteční sváteční den a zároveň jim přiblížila zajímavé osobnosti zpovídaných žen.

Akci, která druhým ročníkem navázala na 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, připravila Fakulta tělesné výchovy a sportu, a to zejména její proděkanka pro internacionalizaci a zahraniční vztahy Lenka Henebergová, která zprostředkovala účast vybraných hostů. Více si o průběhu akce a diskutovaných tématech můžete přečíst v článku univerzitního časopisu UK Forum zde.