10. dubna 2018

Pohyb ve vývoji jedince

Vážení kolegové,

Dovolujeme si Vás pozvat na 9. ročník Mezinárodní konference psychomotoriky, která se bude konat 10. – 11. dubna 2018 v Ústí nad Labem. Letošním tématem konference je “Pohyb ve vývoji jedince”.

Myšlenka propojení pohybu a duševního zdraví má v Evropě mnohaletou tradici, ovšem stále je potřeba ji rozvíjet a šířit. Naším cílem je:

• prohlubovat povědomí o pozitivních efektech přirozeného pohybu na psychiku i tělo jedince v oblasti výchovy a vzdělávání, v oblasti psychiatrie i osobnostního rozvoje.

• šířit základní myšlenky psychomotoriky dle EFP (Evropské Fórum Psychomotoriky),

• inspirovat a podporovat účastníky v jejich práci a sebe-rozvoji,

• připravit půdu a prostor pro vzájemné sdílení zkušeností, zážitků v oblasti profesního i osobnostního rozvoje.

Jako hlavní zahraniční hosté zde vystoupí prof. Kallia Trouli (Krétská Univerzita, Řecko), Geir Haakstad, Ruben Werpelstad (Oslo, Norsko) a Mary-Anne Paterson (Velká Británie). Mezi českými kapacitami v oboru zde budeme moci přivítat doc. Hanku Dvořákovou (PF Univerzita Karlova Praha) a doc. Bělu Hátlovou (UJEP Ústí nad Labem).

Součástí konference budou přednášky a praktické prožitkové workshopy pro studenty společenských, tělovýchovných i lékařských oborů, fyzioterapeuty, pedagogické pracovníky, odborníky i širokou veřejnost. Konference je součástí celoživotního vzdělávání v oboru „klinický psycholog“. Jako každý rok se na Vás budeme těšit na půdě Katedry psychologie Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Registrovat se můžete do 21.3.2018 na stránkách www.psychomot.cz.

Za tým organizátorů,

Mgr. Tereza Louková, Ph.D.

Program 2018

Můžete se těšit na přednášky a workshopy pod vedením tuzemských i zahraničních lektorů.

Oblast výchovy a vzdělávání

• Trouli Kallia (Kréta) – Psychomotorika na Krétě. Psychomotorický vývoj ručního psaní u dětí předškolního věku. (přednáška + workshop)

• Dvořáková Hana – Psychomotorika jako prostředek rozvíjení předškolního dítěte a naplňování Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. (přednáška + workshop)

• Louková Tereza – Vliv psychomotorických aktivit na pozornost dětí mladšího školního věku. (přednáška + workshop)