Hřeje mě pohyb


Sportovně-charitativní akci Hřeje mě pohyb na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy pořádáme tradičně dvakrát ročně (na jaře a na podzim). Akce vznikla jako podpora pohybových aktivit, sportu a integrace různých skupin do většinové společnosti. Prostřednictvím pohybu (běhu či chůze) vyjadřujeme podporu různým činům, aktivitám a zároveň lidem, kteří potřebují pomoc.


Letos na podzim poběžíme v úterý 10. října 2023 do Paříže na podporu olympijských myšlenek. Trasa z pražského Veleslavína do sídla Francouzského olympijského výboru na Avenue Pierre de Coubertin v Paříži měří 1 200 km. Účastníci každého věku – ať už jednotlivci či čtyřčlenné štafety – budou moci vyrazit na trať během nebo chůzí v čase od 13:30 do 18:00.


Harmonogram

13:30

Spuštění registrace a začátek běhu

15:00

Slavnostní zahájení

18:00

Ukončení


Na akci zveme také zajímavé osobnosti se vztahem k pohybu a sportu, se kterými je možné diskutovat. „Líbí se mi myšlenka POHYB SPOJUJE“, řekla v loňském roce lyžařka a bikerka Kateřina Neumannová. „Díky pohybu navazujeme neformální přátelské vztahy, pohyb je nástroj pro bourání bariér – zdravotních, cizojazyčných, ekonomických. Společný pohyb přináší přirozenou diverzitu.“


Celou akci ocenil také český vodní slalomář Tomáš Rak: „Skvělá akce, která jistě přinese další zviditelnění pohybu, loajality a lidství. Tedy motta akce POHYB SPOJUJE. Běhat pro dobrou věc je prostě radost.“Ohlednutí za předešlými akcemi

Hlavním cílem běhů v roce 2022 bylo vyjádření solidarity s ukrajinským bojem proti ruské agresi. Na jaře 2022 jsme pokořili vzdálenost mezi Prahou a Kyjevem, tj. 1 264 km. Na podzim 2022 téměř 500 účastníků a účastnic zdolalo 1 989 km mezi Kyjevem a Bruselem. Kromě sportovních aktivit v  rámci loňského podzimu proběhl také e-sportový souboj mezi týmem domácí fakulty a týmy z  anglického Staffordshire a finské Kajaani.     


Na jaře 2023 v rámci třetího pokračování běžci a běžkyně zdolali za pět hodin 1 774 km a doběhli do Turecka na podporu obětí a postiženým zemětřesením v Turecku a Sýrii.


Akce je nejen skvělou příležitostí si zasportovat a podpořit dobrou věc, ale také se potkat s přáteli a novými lidmi, kteří mají stejné zájmy jako vy. Zkrátka POHYB SPOJUJE.   


2023 - JAROFOTOGALERIE JARO 20232022 - PODZIMFOTOGALERIE PODZIM 2022


Poslední změna: 18. září 2023 12:56 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: