7. května 2023

Scientia Movens 2023

Letošní ročník vědecko-popularizační konference SCIENTIA MOVENS se uskuteční v  konferenčních prostorech naší fakulty (José Martího 269/31, Praha 6 - Veleslavín) v  termínu 16. a 17. května 2023. Hlavním tématem je udržitelné zdraví (Sustainable Health).

Konference bude pokrývat šest klíčových témat:

• Výživa a zdraví populace

• Tělesná zdatnost současné populace

• Vzdělávání jako prostředek pro změnu

• Pohyb jako prostředek udržení tělesného i psychického zdraví

• Esport: příležitosti a hrozby

• Adaptační mechanismy na zátěž a extrémní podmínky

Mezi pozvané řečníky konference patří například Zdeněk Hostomský z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR, člen vědecké redakce České televize Daniel Stach, Veronika Vymetálková z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Petra Tyrpeklová z Balance Club Brumlovka či děkan naší fakulty Miroslav Petr.

Součástí doprovodného programu je workshop managementu, virtuální tenis a hokej, měření tělesného složení nebo hormonů ve slinách či testování úrovně kognitivních a kreativních dovedností.

Termín pro přihlášení je 12. května 2023. Další podrobnosti včetně přihlašovacího formuláře najdete na webové stránce konference