• Aktuality

Aktuality

15. března 2023

Zveme na třetí pokračování akce Hřeje mě pohyb


Sportovně-charitativní akce Hřeje mě pohyb si na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy vybudovala již svou tradici, přestože začala teprve na jaře loňského roku. Letošní třetí pokračování odstartuje v neděli 2. dubna 2023 v 11 hodin. Tentokrát poběžíme na podporu obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii.


V  rámci akce Hřeje mě pohyb budou mít v neděli 2. dubna od 11 hodin dopoledne až do večera účastníci možnost zapojit se do běhu štafet i jednotlivců s  cílem uběhnout společně celkem 2 303 kilometrů. „Právě tak dlouhá je trasa z Prahy do Ankary směrem k tureckému městu Gaziantep v provincii Malatya, kde se nacházelo jedno z epicenter ničivého zemětřesení. To si do začátku března vyžádalo v Turecku a sousední Sýrii téměř 50 tisíc obětí. Chtěli bychom společnými silami absolvovat co nejdelší úsek této trasy a tím vyjádřit úctu obětem a podporu postiženým a jejich rodinám. Současně chceme vyzvat jednotlivce a organizace, aby přispěli finančními prostředky prostřednictvím příslušných sbírek či nadací,“ popisuje smysl akce Aleš Vlk, proděkan pro vnější vztahy a rozvoj fakulty. 

 

Všichni milovníci pohybu jsou srdečně zváni 

Do běhu se může zapojit každý, kdo má chuť podpořit své zdraví a dobrou věc. „Zveme studenty a zaměstnance všech fakult Univerzity Karlovy, ostatních vysokých, středních či základních škol, celé rodiny či zkrátka kohokoliv, kdo má zájem si zaběhat a přispět svými kilometry k uběhnutí trasy Praha–Ankara. Chceme zapojit i zahraniční účastníky a také osoby se zdravotním či jiným znevýhodněním. Přivítáme, když si různé instituce postaví své vlastní týmy,“ vyzívá k účasti na akci Lenka Henebergová, proděkanka pro internacionalizaci, která vloni na jaře celou akci iniciovala.  Startovné se neplatí, zájemci se mohou registrovat online na stránkách fakulty od poloviny března. Přijít lze ale i bez registrace.


Doprovodný program a hosté 

Kromě samotného běhu bude pro dospělé i děti připraven také doprovodný program, a to především cvičení a pohybové aktivity. V případě nepříznivého počasí budou doprovodné aktivity probíhat v nafukovací hale.Akce se zúčastní také zajímaví hosté z  řad známých osobností. Patří mezi ně například český spisovatel, publicista, nakladatel a cestovatel Martin Vopěnka, paralympionik Michal Stark, běžec Ondřej Fejfar a další. 


Podrobnosti k programu sledujte zde.

 

Pohyb spojuje již potřetí 

V rámci akci Hřeje mě pohyb se v  areálu fakulty běželo vloni již dvakrát. Poprvé se akce konala v březnu ve spolupráci s  Erasmus Student Network Czech Republic. Účastníci dokázali během čtyř a půl hodiny společně zaběhnout 1264 km, tedy vzdálenost mezi Prahou a Kyjevem. Tím chtěli podpořit boj Ukrajiny proti ruské agresi. Podzimní běhání se uskutečnilo v  září, kdy téměř 500 běžců a běžkyň společnými silami zvládlo překonat vzdálenost z  Bruselu až do Kyjeva – tedy 1989  km. Sportovně-charitativní akci Hřeje mě pohyb plánujeme pořádat dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim.

  

70 let v pohybu 

Letošní jarní i podzimní Hřeje mě pohyb se koná v  rámci oslav 70 let od vzniku fakulty, které má motto 70 LET V  POHYBU | 1953-2023. V  roce 1953 byl založen Institut tělesné výchovy a sportu, který se v  roce 1959 stal součástí Univerzity Karlovy a v  roce 1965 byl změněn na fakultu. Výročí slavíme například slavnostním zasedáním v Karolinu, setkáním všech absolventů ve fakultním areálu či odbornou konferencí s  názvem Měníme svět pohybem. Informace o průběhu oslav budou postupně zveřejňovány tady.  


REGISTRACESdílet na: