21. března 2023

Univerzita Našich Příběhů s Josefem Lustigem

Váženým hostem šestého dílu Univerzity Našich Příběhů se stal Josef Lustig.

Po vzoru svého otce, českého židovského spisovatele Arnošta Lustiga, se věnuje filmu, je oceňovaným scénáristou, publicistou a působí také jako pedagog. Všechna tato témata byla také předmětem besedy.

Josef Lustig se na začátku besedy rozpovídal o tom, jak ho těší vystupovat mezi studenty v neformálním prostředí Kampusu Hybernská. Dále jsme se dozvěděli, jaký byl impuls k natočení a režírování dokumentu Můj fotr a jeho oblíbené koncentráky, který Josef a Arnošt Lustigovi společně zpracovali. V zápětí Josef Lustig autenticky vyprávěl příběhy z dětství z období války a holokaustu, popisoval svůj vztah k otci a přiblížil posluchačům, co ho vedlo k cestování po světě a kde se cítí nejkomfortněji. Posledním tématem byla výuka na univerzitách ve Spojených Státech a nakonec byla otevřena i diskuzi s diváky.

Velice si vážíme přítomnosti Josefa Lustiga a upřímně mu děkujeme za jeho pozitivní vystoupení. Zároveň zveme zájemce k dalšímu pokračování Univerzity Našich Příběhů, které se koná v pondělí 17. dubna 2023 od 16.00 v prostorách Kampusu Hybernská.

ZÁZNAM