5. října 2023

Hřeje mě pohyb: Registrace spuštěna

Sportovní akce Hřeje mě pohyb si na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy vybudovala již svou tradici, přestože začala teprve na jaře loňského roku. Letošní čtvrté pokračování odstartuje v  úterý 10. října 2023 ve 13:30 na pražském Veleslavíně. Tentokrát poběžíme na oválu v areálu fakulty do Paříže na podporu olympijských myšlenek.

V  rámci akce Hřeje mě pohyb budou mít v  úterý 10. října od 13:30 až do 18:00 účastníci možnost zapojit se do běhu (a chůze) štafet i jednotlivců s  cílem pokořit společně celkem 1 200 kilometrů. Právě tak dlouhá je trasa z  Prahy do sídla Francouzského olympijského výboru na Avenue Pierre de Coubertin v Paříži.

Všichni milovníci pohybu jsou srdečně zváni

Do běhu se může zapojit každý, kdo má chuť podpořit své zdraví a dobrou věc. „Zveme studenty a zaměstnance všech fakult Univerzity Karlovy, ostatních vysokých, středních či základních škol, celé rodiny či zkrátka kohokoliv, kdo má zájem si zaběhat a přispět svými kilometry k uběhnutí trasy Praha–Paříž. Chceme zapojit i zahraniční účastníky a také osoby se zdravotním či jiným znevýhodněním. Přivítáme, když si různé instituce postaví své vlastní týmy,“ vyzívá k  účasti na akci Lenka Henebergová, proděkanka pro internacionalizaci, která vloni na jaře celou akci iniciovala.

Startovné se neplatí, zájemci se mohou registrovat online na stránkách fakulty jako jednotlivci anebo čtyřčlenné týmy. Přijít lze ale i bez registrace.

REGISTRACE

Pohyb spojuje již počtvrté

Sportovní akce Hřeje mě pohyb vznikla jako podpora pohybových aktivit, sportu a integrace různých skupin do většinové společnosti. Prostřednictvím pohybu (běhu či chůze) vyjadřujeme podporu různým činům, aktivitám či lidem, kteří potřebují pomoc.

Poprvé se akce konala v březnu ve spolupráci s  Erasmus Student Network Czech Republic. Účastníci dokázali během čtyř a půl hodiny společně zaběhnout 1264 km, tedy vzdálenost mezi Prahou a Kyjevem. Tím chtěli podpořit boj Ukrajiny proti ruské agresi. Podzimní běhání se uskutečnilo v  září, kdy téměř 500 běžců a běžkyň společnými silami zvládlo překonat vzdálenost z  Bruselu až do Kyjeva – tedy 1989  km. Na jaře 2023 v rámci třetího pokračování běžci a běžkyně zdolali za pět hodin 1 774 km a doběhli do Turecka na podporu obětí a postiženým zemětřesením v Turecku a Sýrii.

70 let v pohybu

Letošní jarní i podzimní Hřeje mě pohyb se koná v  rámci oslav 70 let od vzniku fakulty, které má motto 70 LET V  POHYBU | 1953-2023.

A to není všechno

V úterý 10. října jsme u příležitosti zahájení nového akademické roku připravili den plný akcí určených studentům i veřejnosti s názvem WELCOME DAY, jehož součástí je právě také akce Hřeje mě pohyb.